Zioła zwalczające cellulit

Zioła zwalczające cellulit – najlepsze zioła w walce z cellulitem

Zioła zwalczające cellulit. Jest zmorą wielu kobiet, choć dotyka również mężczyzn. Do tego, nazwa przewrotnie kojarzy się z czymś miłym i dorodnym. Mowa o cellulicie, zwanym powszechnie „skórką pomarańczową”. Ma to swoje uzasadnienie. Skóra dotknięta tym schorzeniem staje się grudkowata i nierówna. Tuż pod powierzchnią tworzą się zbitki komórek tłuszczowych wyczuwalne pod palcami, a z czasem widoczne gołym okiem. Walka z tą przypadłością jest żmudna i długotrwała. Ale nie należy się poddawać. Ważna jest przy tym konsekwentne działanie na wielu polach.

Schorzenia skóry – w tym cellulit – mają swoje podłoże w nieprawidłowościach funkcjonowania organizmu. Dlatego równolegle z zabiegami na skórę należy zawsze podjąć działania zmierzające do wypracowania odpowiedniej diety, bogatej w związki organiczne zapobiegające powstawaniu i nawrotom skórki pomarańczowej. Taka synchronizacja działań zawsze przynosi najlepsze i przede wszystkim długotrwałe efekty.

Zioła zwalczające cellulit

Pośród wielu specyfików oferowanych do walki z tą przypadłością, na szczególną uwagę zasługują preparaty i wyciągi ziołowe. Nie dość, że są to specyfiki oparte głównie na naturalnych składnikach roślinnych, to dodatkowo można je stosować bardzo wszechstronnie. Przydadzą się do okładów, masaży i kąpieli, ale podawane „od środka” zadziałają jeszcze skuteczniej. Większość z nich zwykle w jakimś stopniu znajduje się w diecie, jednak świadomość działania powinna przyczynić się do zwiększenia ich udziału w codziennym menu.

Co jeść – czyli zioła w diecie antycellulitowej

 •         Koper włoski – reguluje poziom żeńskich hormonów, działa moczopędnie, pozwala pozbyć się z organizmu nadmiaru wody i zalegających toksyn. Można dodawać do sałatek, pić w postaci naparu.
 •         Mniszek – odprowadza wodę oraz toksyny z organizmu i przyczynia się do poprawy stanu skóry. Liście mniszka można dodawać m.in. do przecieranych soków wielowarzywnych.
 •         Czarna rzepa – jedzona w postaci sałatek przyspiesza przemianę materii, oraz działa wzmacniająco na organizm.
 •         Jałowiec – wysuszony owoc używany jako przyprawa reguluje przemianę materii i ułatwia trawienie, zwłaszcza ciężkich i tłustych potraw.
 •         Pietruszka – korzeń dodany do sałatek, bądź pity jako sok lub wywar ma działanie moczopędne, pomaga usuwać nadmiar wody zalegający w tkankach podskórnych, skuteczny zwłaszcza w walce z cellulitem wodnym.
 •         Ostropest – wspiera pracę wątroby dzięki czemu wspomaga usuwanie toksyn sprzyjających cellulitowi, wpływa na gładkość skóry.
 •         Cynamon –przyspiesza przemianę materii, przyczynia się do lepszego trawienia tłuszczów.

Najlepsze zioła zwalczające cellulit od zewnątrz

 •         Bluszcz – zmniejsza przepuszczalność naczyń włosowatych i zapobiega zaburzeniom krążenia krwi, zmniejsza obrzęk wodny i zapobiega żylakom.
 •         Koper włoski – pomaga usuwać toksyny z komórek tkanki podskórnej, najskuteczniej działa w połączeniu z olejkiem migdałowym oraz rozmarynowym.
 •         Czarna rzepa – zastosowana w postaci maski silnie zwiększa ukrwienie skóry, przyspieszając tym samym spalanie tkanki tłuszczowej i redukcję cellulitu.
 •         Jałowiec – wcierany regularnie w skórę olejek z jałowca poprawia cyrkulację krwi i limfy oraz przyspiesza metabolizm komórkowy, co prowadzi do wygładzenia oczyszczonej tkanki podskórnej.
 •         Cynamon – redukuje komórki tłuszczowe, poprawia napięcie i elastyczność skóry
 •         Goździki i pomarańcze – o ironio właśnie pomarańcze – w zestawie z goździkami działają wygładzająco na skórę dotknięta cellulitem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *