kanapki dla dzieci

Kanapki dla dzieci – inspiracyjne i kolorowe kanapki dla niejadka

Kanapki dla dzieci – jak przygotować atrakcyjne kanapki dla dzieci? Zadbajmy o kolory. Nawet niejadka można przekonać do kanapki kiedy jest ona kolorowa i przypomina pociąg lub owieczkę. Dzieci jedzą obrazami. Kiedy oferujemy im niezbyt atrakcyjna breję z pewnością nie będzie im smakować.

Wystarczy urozmaicenie – kanapki dla dzieci

Jeśli martwisz się o ilość spożywanych warzyw przez Twoje dziecko, spróbuj ruszyć głową i przemycić na kanapkę listek sałaty, czy pietruszki naciowej. Odpowiednia kompozycja kolorów i kształtów pozwoli zaciekawić dziecko kanapką, a to już coś. Spróbujmy pobawić się jedzeniem. Nie rzucając nim w brata, czy siostrę ale poprzez zjedzenie uszka kotkowi z żółtego sera, czy noska z rzodkiewki. Inna metoda jest włączenie dziecka w przygotowywanie tak smakowitych kanapek.

Niecodzienne kanapki na talerzu

Nawet razowy chleb przekona malucha kiedy będzie on bazą dla owieczki z puszystego twarożku. Również jajko nie będzie problemem jeśli jego plaster będzie stanowił koło samochodu z szynki. Tak jak na obrazku, również na kanapce powinny znaleźć się wszystkie kolory tęczy.

Dlatego kanapki dla dzieci winny być bardzo kolorowe. Im więcej dodatków tym większa szansa iż dziecko zje chociaż kilka plastrów a to pomidora, a to ogórka, czy sera. Niebanalne śniadanie smakuje lepiej, również nam dorosłym. Wesoła buza z ketchupu? Czemu nie!

Kapryśne wymagania

Gdy twoje dziecko żywi się tylko jednym rodzajem szynki i parówkami zadbaj o różnorodność. Proponuj jak najczęściej kolorową kanapkę a pewnego dnia zostanie zjedzona. Ileż można patrzeć i nie zjeść? Przekonasz się ze nie będziesz musiała zbyt długo czekać, zanim dziecko sięgnie samodzielnie po paprykowy nosek bałwanka, czy oliwkowe guziczki.

Masz w domu fana Minecrafta? To doskonale! Postacie z bajek, scenki, ograniczeniem w przygotowaniu kanapki tudzież kompozycji na talerzu jest tylko Twoja wyobraźnia. Pikselowe kanapki to łatwizna. Wystarczy odpowiednio przyciąć ser, szynkę, warzywa by stworzyć farmę Minecraft.

To świetna okazja do zabawy i kosztowania nowych smaków od najmłodszych lat. Kto powiedział ze musztarda jest tylko dla dorosłych? Pozwól dziecku eksperymentować mieszając różne smaki. Chrzan z ketchupem? Oczywiście! Skoro Bob Budowniczy musi wymieszać zaprawę to i dziecko na talerzu musi zmieszać cukier z dżemem.

Kanapki na wynos

Z kanapkami na wynos uważaj, gdyż ich piękny wygląd może nie przetrwać w pudełku śniadaniowym. Jednak nie rezygnuj z pomysłowości. Tutaj sprawdzi się Carving. Wystarczy temperówka do warzyw by wyciąć spiralę z marchwi, czy zrobić szachownicę z plastrów ogórka. Również chleb możesz opiekać lub przycinać w różne kształty. Na rynku dostępne są różności urozmaicające wygląd jedzenia.

Jeśli planujesz śniadanie na ciepło możesz pokusić się o kształtne jajka sadzone lub omlet, jak również wypiekane napisy na grzankach i tostach. Prawda że smaczne? Tak przygotowane posiłki dzieci jedzą szybciej i chętniej, a tym samym jedzą więcej zdrowych produktów, jakich pod inną nudą postacią nie chcą tknąć. Kto by jadła szpinak wyglądający jak kupa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *