mleko wywołuje choroby

Mleko wywołuje choroby? Choroby wywołane przez mleko

Mleko wywołuje choroby? Niestety kampania Pij mleko, będziesz wielki okazała się błędem, bowiem mleko wcale nie jest tak zdrowe, za jakie uchodzi dzięki sprawnemu marketingowi. Mleko wywołuje choroby o czym warto głośno mówić i nie wprowadzać w błąd, iż jest budulcem kości, bowiem potrafi w organizmie wyrządzić więcej krzywdy niż pożytku. Kampania PETA obala mity dotyczące mleka.

Mleko wywołuje choroby

Mleko nieustannie poddaje się badaniom, zarówno jego skład, jak też wpływ na zdrowie. Niestety dostępne badania obalają mity o tym jak zdrowe jest mleko. Badacze udowodnili, iż zawarte w mleku foliany redukują ryzyko zachorowań na niewydolność krążeniową. Wapń jakiego mleko posiada stosunkowo dużo reguluje ciśnienie tętnicze oraz buduje kości, przyczyniając się do redukcji zachorowania na osteoporozę.

Niestety mleko ma też złe strony jakich dowodzą badania. Wywołuje ono nietolerancje pokarmową i alergię. Ponadto jest przyczyną kolki i nie rzadko cukrzycy. Poza tym w mleku upatruje się przyczyn otyłości, infekcji uszu i wielu innych schorzeń. Jak to właśnie z tym mlekiem jest?

Mleko dobre i złe

Mleko wykazuje szereg pozytywów dla zdrowia pod warunkiem, iż nie jest się na niego uczulonym. Jako iż białko mleka krowiego powoduje częsta alergię u dzieci, a w konsekwencji również cukrzycę młodzieńczą należy uważać na włączenie mleka krowiego o diety. Ponadto musimy zachować ostrożność w ilościach spożycia mleka bowiem z jednej strony zapobiega ono osteoporozie, z drugiej zaś nadmiar mleka wypłukuje wapń z kości.

Warto tez wiedzieć iż mleko w żołądku ulega ścięciu się na swoisty twaróg, który oblepia inne pokarmy w żołądku utrudniając ich trawienie, tym samym może odpowiadać za zaburzenia metaboliczne i ostatecznie otyłość. Ponadto mleko może wywoływać biegunkę, ból brzucha u osób wrażliwych. Co więcej mleko i produkty mleczne przyczyniają się do rozrostu candida albidans. Nie zapominać należy również o laktazie której dorosły człowiek produkuje bardzo mało a która jest niezbędna do rozłożenia cukru mlekowego na glukozę i galaktozę.

Choroby wywołane przez mleko

Niektórzy naukowcy wysuwają tezy, jakoby mleko było powodem zachorowania na tak poważne choroby jak rak piersi, czy stwardnienie rozsiane, udar mózgu czy RZS. Bez wątpienia ma ono wpływ na występowanie kamieni nerkowych, trądziku czy rozwoju cukrzycy. Istnieje kilka opracowań eksperymentów wieloletnich na ludziach, które dowodzą kłamliwości tez jakoby mleko wzmacniało kości, co rzuca cień wątpliwości co do tego czy aby mleko nie szkodzi bardziej niż pomaga.

Produkty mleczne

Poza mlekiem w czystej postaci na uwadze warto mieć nabiał w szerokim znaczeniu. Produkty mleczne otaczają nas zewsząd. Producenci zachęcają do spożywania jogurtów, serków, koktajli mlecznych i rozmaitych deserów z mlekiem w tle. Niestety podobnie jak w przypadku innych wyrobów spożywczych, również mleko nie jest zalecane w nadmiarze. Szklanka mleka od czasu do czasu nas nie zabije, a wręcz wspomoże chociażby w witaminę D, jednak ograniczajmy spożycie mleka i nabiału proporcjonalnie do innych produktów zbożowych, mięsnych, warzyw, owoców.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *