zacznij ćwiczyć

Zacznij ćwiczyć, twój organizm o to prosi – ćwiczenia

Zacznij ćwiczyć – gdy twój organizm mówi ci zacznij ćwiczyć nie reagujesz? A powinnaś! Nie zastanawiaj się za długo, tylko zacznij już dziś. Zwróć uwagę na sygnały jakie kieruje do ciebie organizm, to one najlepiej winny cie zmotywować i przekonać, ze musisz zacząć ćwiczyć. Nie sugeruj się opinią męża, koleżanki ale intuicją i dolegliwościami jakie ci zaczynają z czasem doskwierać.

Zacznij ćwiczyć

Nadwaga, stres, brak energii, bóle kręgosłupa – to najczęstsze oznaki, że twoje ciało domaga się większej dawki ruchu. Nadwaga bywa nieestetyczna,a le to najdrobniejszy powód, dla którego winnaś z nią walczyć. To obciążenie dla organizmu, ryzyko żylaków, niewydolności krążenia oraz chorób metabolicznych. Na nadwagę najlepszy jest trening cardio i trening interwałowy. Od ciebie zależy czy zaczniesz biegać, czy chodzić na fitness. Bezwzględnie zwiększa dawkę ruchu i aktywności.

Gdy wchodzisz po schodach z zadyszką

Jeśli trudność ci sprawia wejście na drugie piętro koniecznie zacznij ćwiczyć. Kondycja to inaczej wydolność fizyczna, która zwiększa się przy regularnym wysiłku trwającym dłużej niż 15 minut. By zwiększyć wydolność postaw na sporty takie jak rower, bieganie, rolki czy stepper. Pamiętaj jednak by nie obciążaj organizmu zbyt intensywnym treningiem od pierwszego dnia. Stopniowo zwiększaj intensywność ćwiczeń, dbaj o rozgrzewkę.

Kiedy ubrania staja się za małe

Kolejna zmiana garderoby? Byle nie z powodu rozmiaru! Jeśli twoje ulubione ubrania zaczynają być ciasne zacznij ćwiczyć. Regularne treningi pozwolą ci wrócić do dawnej figury i wzmocnić mięśnie. Łącz ćwiczenia kardio z siłowymi, wzmacniaj mięśnie i chudnij.

Czujesz się wciąż zmęczona?

Zacznij ćwiczyć, jeżeli twój organizm staje się zmęczony i brak ci energii. To znak, ze jesteś niedotleniona i potrzebujesz ruchu. W wyniku ćwiczeń nabierzesz sił do życia i poprawisz sobie nastrój.
Wysoki cholesterol to alarm dla twojego organizmu

Złe odżywianie się objawia się wysokim cholesterolem, a to powód by zacząć ćwiczyć. Żeby obniżyć poziom złego cholesterolu LDL i podwyższyć poziom dobrego HDL, wystarczy zacząć systematycznie ćwiczyć. Wystarczy trzy razy w tygodniu po pół godziny ćwiczeń.

Podwyższone ciśnienie

Nadciśnienie to kolejny powód aby zacząć ćwiczyć. Trening aerobowy może cie ustrzec przed leczeniem farmakologicznym nadciśnienia. Wspomóc go możesz spacerem z kijami, pływaniem, czy tańcem. Połącz przyjemność ze zdrowiem.

Ból kręgosłupa

Gdy pobolewa cie kręgosłup spróbuj ćwiczeń. Zwykle aktywność pomaga na wzmocnienie mięśni i popraw postawy ciała. Również w przypadku krzywizn kręgosłupa sięgnij po ćwiczenia to najlepsza rehabilitacja zwyrodnienia kręgosłupa. Doskonałe są wtedy ćwiczenia na piłce, ćwiczenia na leżąco.

Za szybko się starzejesz?

Jeśli twoja skora traci swą jędrność to znak, ze potrzeba jej elastyczności, jaka zapewniają ćwiczenia fizyczne. Na utratę jędrności narażone są przede wszystkim uda, pośladki, ramiona i brzuch. Wysiłek odpowiada za produkcje kolagenu jaki niezbędny jest do jędrności skóry. Aktywność fizyczna odgrywa ogromną rolę w redukcji cellulitu: zmniejsza ilość podskórnej tkanki tłuszczowej, likwiduje obrzęki, pomaga w usunięciu toksyn z organizmu będąc lekiem na cellulit.

Ćwiczenia na stres

Nadmierny stres to kolejny sygnał, ze brak ci aktywności fizycznej. Rozładuj napięcie wysiłkiem. Stres wyzwala kortyzol i adrenalinę. Ich nadmiar wpływa na złe samopoczucie, zaś aktywność pomaga się ich wyzbyć. Ćwiczenia sprzyjają wydzielaniu się endorfin czyli hormonu szczęścia, dlatego na poprawę nastroju wykonaj kilka ćwiczeń, zamiast sięgać po czekoladę.

Na sen

Kiedy coraz częściej się wybudzasz i nie umiesz zasnąć zacznij ćwiczyć. Zmęczenie pozwoli szybko zasnąć. Sen stanie się głębszy i wydajniejszy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *