Życie seksualne Polaków

Życie seksualne Polaków – ile znaczy dla nas seks?

Życie seksualne Polaków – jak wygląda życie seksualne Polaków? Ile znaczy dla nas seks? Jak okazuje się z badań statystycznych, największą przeszkodą w seksie jest stres. Stresujemy się w pracy i w domu, stresujemy się ciążą, finansami, atrakcyjnością, co prowadzi do frustracji, zdrady i masturbacji. Raport dotyczący seksualności Polaków z 2017 roku ujawnia największe bolączki tej sfery życia i zarazem zdrowia.

Życie seksualne Polaków

Seks pozwala zachować równowagę miedzy sfera psychiczną a fizyczną, rozładowuje napięcie fizyczne i łagodzi huśtawkę nastrojów, relaksuje i odpręża. Niestety kochamy się coraz rzadziej i coraz krócej. Wciąż brakuje nam czasu, a jeśli go wygospodarujemy to dopada nas stres i nie umiemy stanąć na wysokości zdania. Dotyczy to zarówno kobiet, jak i mężczyzn po równo.

Raport Seksualność Polaków wykonany pod kierunkiem profesora Izdebskiego obejmuje dane z grupy 2500 badanych. Wnioski są bardzo istotne i przekładające się na całe społeczeństwo, bowiem trendy można zaobserwować gołym okiem.

Ile znaczy dla nas seks?

Raport ujawnia czym dla Polaków jest seks, jaka rolę pełni w ich życiu. Pytanie o to było pierwszym i najważniejszym. Odpowiedzi wskazują iż dla 40 % jest on ważny, przy czym podział na płeć dowodzi iż dla mężczyzn ważniejszy (48% mężczyźni, 34% kobiety). Najważniejszy seks jest dla osób w przedziale wieku między 30 a 49 lat (60% respondentów). Kolejnym pytaniem w raporcie było zagadnienie satysfakcji z życia seksualnego.

W 52 procentach przypadków – padła odpowiedź iż jest zadowolona z seksu, natomiast w 33 procentach nie jesteśmy z niego ani zadowoleni, ani nas nie zawodzi. Więcej zadowolonych jest mężczyzn – 55%, zaś kobiet jedynie 49%. Również w kwestii satysfakcji największe zadowolenie wykazują osoby po 30tce i przed 50tką. Warto dodać iż zdecydowanie niezadowolonych z seksu jest zaledwie 9% respondentów. W najmłodszej grupie wiekowej między 19 a 29 lat ponad połowa jest zadowolona, a jedna trzecia ma stosunek do seksu ambiwalentny.

Bądź aktywny

Seks lubimy, ale czy jesteśmy aktywni seksualnie? Częstość uprawiania seksu budzi zaniepokojenie. 76% respondentów opowiedziała się iż uprawia seks. To o 10% mniej niż wynika z raportu z lat ubiegłych z tendencją malejącą. Ponadto raport dowodzi iż czas stosunku się skraca i przeciętnie stosunek trwa 14,3 minuty. Na grę wstępną przeznaczamy średnio 15,1 minuty. Za te trendy odpowiada zmęczenie oraz stres.

O dziwo obawa przed ciążą nie zajmuje czołowego miejsca jak było to kilka lat wcześniej. Mężczyźni bardziej boją się swojego niesprawdzenia w łóżku (16 procent w porównaniu z 6 procentami kobiet), natomiast kobiety obawiają się, że ich ciało nie jest wystarczająco atrakcyjne (12 procent w porównaniu z 3 procentami mężczyzn). Najmniejszy procent zajmuje poczucie winy i grzechu.

Z badań wynika, iż często uprawiamy seks od niechcenia. Dość wyraźnie przeszkadzają nam problemy partnera jeśli chodzi o libido i erekcję. Stad też aż 71% respondentów pochwala stosowanie stymulacji tabletkami na wzmożenie erekcji i poprawę kondycji seksualnej.

Masturbacja Polaków

O ile masturbacja jest powszechna w Stanach Zjednoczonych to w Polsce przyznaje się do niej zaledwie 36% osób. Znacznie chętniej ulegają masturbacji mężczyźni – 47%, kobiety stanowią zaledwie 23%. występuje również tendencja do masturbacji u młodszych osób do 50 lat. Poza kwestia masturbacji raport seksualności uwzględnia także wskaźniki zdrady.

Przyzwolenie na zdradę daje 17% respondentów, a 18% nie ma zdania. Z kolei 71 procent osób, które zdradziły partnera oświadczyło, że nigdy się do niewierności nie przyznało. Związki osób, które do posiadania kochanka/kochanki się przyznały, w 35 procentach przypadków się rozpadły. Powodem skłaniającym do zdrady jest zwykle alkohol, ale również wyjazd partnerki/a, delegacja służbowa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *