PiYo

PiYo – joga i pilates w jednym, czym polegają ćwiczenia PiYo?

PiYo – pilates i joga to dwa rodzaje ćwiczeń fizycznych, które nie kojarzą się wcale z wielkim wysiłkiem fizycznym. Wręcz przeciwnie – kojarzą się z rozciąganiem, medytacją, relaksem. W jaki sposób wykonuje się te ćwiczenia? Dla kogo są one przeznaczone?

Dla kogo trening PiYo

Trening łączący w sobie pilates i jogę to bardzo dobra propozycja dla osób zestresowanych. To ćwiczenia, które maja oczywiście efekty odchudzające. Jednak bardziej niż na utratę tkanki tłuszczowej trzeba postawić w nich na efekt rozciągnięcia mięśni, poczucia ich. Osoby, które zaczną to trenować, szybko zauważa, że „czucie mięśni” jest bardzo istotne. Pozwala to nosić dumnie wyprostowaną sylwetkę.

A taka sylwetka dużo ładniej się prezentuje, nawet mimo niedoskonałości. Treningi takie bardzo wzmacniają całe ciało, rozciągają mięśnie. Odpowiednio wykonywane nie są kontuzjogenne. Mogą być więc robione przez osoby w każdym wieku bez względu na stopień zaawansowania treningowego. Są idealne dla osób początkujących. Dla tych, którzy poszukują ćwiczeń, które nie zniechęcą ich do aktywności fizycznej.

Na czym polega PiYo

PiYo to ćwiczenia z olbrzymią dawką rozciągania i skupiania się na mięśniach. Brzmi to banalnie, ale daje niezwykłe efekty. Podczas rozciągania się nie myślimy o biciu rekordów czy pośpiechu do kolejnego ćwiczenia. Skupiamy się wyłącznie na konkretnym mięśniu i właśnie to daje świetne efekty. Ćwiczenia PiYo są nieco żywsze niż sama joga, ale spokojniejsze niż pilates. Wykorzystują elementy jogi i zasady pilatsu, dzięki czemu nie są nudne.

Ćwiczenia te wydają się banalnie proste, jednak wymagają utrzymywania niesamowitej równowagi. To cos idealnego dla perfekcjonistów. Dla tych, którzy lubią kontrolować wszystko, łącznie z każdym swoim mięśniem, a preferują raczej spokojny trening niż męczące ćwiczenia cardio.

Co dają ćwiczenia PiYo

PiYo – joga i pilates w jednym to nowoczesny rodzaj ćwiczeń. Stanowią one dokładnie coś pomiędzy jogą i pilatesem. Efekty ćwiczeń nie są spektakularne jak przy typowych ćwiczeniach odchudzających. Pozwalają one jednak bez zbędnych kontuzji kontynuować ćwiczenia 3-4 razy w tygodniu. Są dość męczące dla mięśni, ale jednocześnie przyjemne. Ćwicząc PiYo nawet początkujący uczestnik treningu jest w stanie dorównać trenerowi tempem.

Stąd też ćwiczenia świetnie nadają się dla początkujących. Pozwalają one spalić tkankę tłuszczową. Przede wszystkim jednak wzmacniają mięśnie. Odkrywają istnienie mięśni, o których nie mieliśmy pojęcia. Wydłużają je, rozciągają, co jest niezwykle cenne w procesie chudnięcia. To ćwiczenia idealne dla kobiet. Wysmuklają, pozbawiają tkanki tłuszczowej, a nie „zbijają” mięśni. Są fantastycznym sposobem na schudnięcie i wyrobienie kondycji.

Dobrze sprawdzą się u osób chorujących na przykład na serce, u których nie zaleca się intensywnego wysiłku aerobowego ani cardio. Ćwiczenia te przede wszystkim jednak fantastycznie wyciszają. Sprawiają, że po ciężkim dniu pracy nabieramy energii na spędzenie miło całego wieczoru. Lub odwrotnie – wykonywane wczesnym rankiem pobudzą lepiej niż kawa i sprawią, że nabierzemy wigoru do całodziennej pracy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *