Ćwiczenia z butelkami

Ćwiczenia z butelkami – jak ćwiczyć z butelkami wody? TOP ćwiczenia

Ćwiczenia z butelkami – na wzmocnienie mięśni całego ciała idealne okazują się proste ćwiczenia z butelkami. Wydawać by się mogło, iż nie są to przyrządy siłowe, tymczasem butelki wody mineralnej świetnie zastępują ciężarki, są łatwo dostępne i nie zwracają na siebie uwagi.

Ćwiczenia z butelkami

Udając się na trening poza domem nie musisz zabierać ze sobą ciężkich hantli, może zabrać puste butelki, które po drodze napełnisz wodą lub nie zabierać ich wcale, a kupić w okolicznym sklepiku. Poza tym ich zaletą jest to, że wodę możesz po treningu wypić i zawsze ja masz pod ręką. Ćwiczenia z butelkami świetnie wzmacniają ciało i kształtują sylwetkę. Pobudzenie mięśni do pracy wspiera pośladki, jędrność ud oraz odchudza. Nie zwlekaj zatem zbyt długo i zacznij już dziś ćwiczyć!

Zmień swoje ciało na lepsze

Podejmując się ćwiczeń musisz wiedzieć iż ciała nie da się zmienić punktowo. Tym samym wykonując ćwiczenia na nogi wzmacniasz automatycznie również mięśnie bioder, brzucha i przeciwnie. Podobnie jest w przypadku ćwiczeń z butelkami, które wykorzystując do ćwiczeń z udziałem nóg, rak, czy karku wpływają pozytywnie na całe ciało. Ciężar butelek z wodą pomaga wzmocni wszystkie mięśnie, tym samym uodpornić organizm na urazy oraz zapewnić mu lepsze dotlenienie, ukrwienie, co widać w szczególności w wyglądzie skóry.

Ćwiczenia z butelkami – kilka propozycji

Nie musisz butelkami żonglować, wystarczy byś je przekładała z ręki do ręki. Możesz je umieścić w zgięciu łokcia i starać się unosić i odwodzić ręce. Możesz również podtrzymywać na nodze podpierając stopą i w tej pozycji odwodzić nogę do boku. Ponadto butelkę możesz umieścić pod brodą i starając się ja utrzymać rozciągać mięśnie karku. Pragnąc rozruszać dłonie można butelki turlać pod dłońmi, podobnie pod stopami usprawniając krążenie w piętach.

Leżąc i ostawiając między stopami butelkę postaraj się unieść nogi za głowę z butelką między stopami lub też unieść nogi do kąta prostego z tułowiem i kolejno przyciągnąć głowę z rękoma w górze dotykając butelki. Jak widać możliwości jest bardzo wiele i większość ćwiczeń pozostaje w sferze kreatywności twego umysłu. Nie musisz trzymać się sztywno określonych instrukcji ćwiczeń, możesz samodzielnie je komponować, byleby wywierać napięcie mięśni.

Ćwiczenia z butelkami – małymi krokami

Jeśli jesteś początkująca zacznij od półlitrowych butelek, z czasem wymień je na litrowe. Zadbaj o ergonomiczny kształt butelek i unikaj butelek szklanych na wypadek rozbicia. Pamiętaj by butelek nie miażdżyć. Wgniecenia na butelce świadczą o zbyt dużej sile jaką przykładasz do ćwiczenia. Ponadto zwróć uwagę na ilość powtórzeń. Ćwiczenia na jedną rękę, nogę, wykonują naprzemiennie.

Zadbaj o długość trwania treningu, by nie był krótszy jak pół godziny. To ważne z punktu widzenia rozciągnięcia mięśni jak i spalania tkanki tłuszczowej. Nie poddawaj się i ćwicz regularnie, bądź cierpliwa a efekt będzie doskonały. Pamiętaj też by nie spoczywać na laurach i nie zaprzestawać treningu. Ćwiczyć możesz wszędzie, również na wakacjach, czy w pracy. Nie szukaj wymówek!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *