ćwiczenia na siłę

Ćwiczenia na siłę bez sprzętu dla mężczyzn – ćwiczenia wzmacniające

Ćwiczenia na siłę wykonywać można zarówno ze sprzętem na siłowni jak i bez sprzętu w zaciszu domowym. To zestaw ćwiczeń dla mężczyzn, aczkolwiek i kobiety mogą pokusić się o ich wykonanie. Wykorzystując wyłącznie własną masę ciała możesz wyrzeźbić ciało równie skutecznie co koledzy uczęszczający na siłownię.

Ćwiczenia na siłę w wersji męskiej

Wymodelowana sylwetka dodaje męskości ale niestety nie pojawia się sama z siebie, nie wynika z genów, nie rodzimy się z nią. Wymaga za to wysiłku i regularnych ćwiczeń. Ćwiczenia na silę zwykle kojarzą się nam ze sztangą na siłowni, tymczasem niekoniecznie jest nam potrzebne obciążenie. Odpowiedzią dla osób stroniących od siłowni jest kalistenika, czyli sztuka ćwiczeń rodem ze Starożytnej Grecji.

To ćwiczenia wykorzystujące masę własnego ciała, dzięki czemu są treningiem siłowym poprawiającym silę względną. Siła względna to nic innego jak stosunek siły maksymalnej do masy ciała. Podobnie jak w treningu kardio, interwałowym występują ćwiczenia dla początkujących jak i zaawansowanych również i w tym treningu mamy do czynienia z różnymi poziomami zaawansowania. Poniższe propozycje to ćwiczenia dla amatorów, którzy chcieliby zacząć dbać o sylwetkę nie korzystając ze sprzętów na siłowni.

Ćwiczenia na wzmocnienie

Męska sylwetka podobnie jak i kobieca wymaga podkreślenia. By zadbać o to należy trenować cztery razy w tygodniu, regularnie powtarzając ćwiczenia w seriach po cztery powtórzenia. Dzięki takiemu treningowi zyskasz silę i wymodelujesz posturę. Ćwiczenia ponadto dodają stabilności i równowagi a także zwinności.

Ciało staje się bardziej gibkie i wytrzymalsze. Siły przybywa ci z każdym dniem, mimo iż na początku tego możesz nie zauważać. By się zmotywować możesz porównywać efekty swej siły w czasie. Szybko zauważysz, ze to co sprawiało ci trudność jeszcze miesiąc temu, dziś nie jest problemem.

Kilka propozycji

Pompki z uniesieniem kolana w kierunku łokci. To spore utrudnienie dla ćwiczenia wzmacniające mięśnie. Innym ćwiczeniem dla mężczyzn jest półprzysiad z rękoma podpartymi o podłoże i nogami ustawionymi jak najbliżej rąk. Z tej pozycji wykonać należy wyrzut nóg w tył i wyskok do góry z klaśnięciem nad głową.

Ćwiczenie może wydawać się komiczne, jednak jest bardzo skuteczne, gdyż angażuje wiele partii mięśni do pracy jednocześnie. Ważne by wszystkie elementy ćwiczenia były wykonane płynnie stanowiły sekwencje ruchów. Możesz też wykorzystać kettlebels. Unosząc obciążenie ku górze nie zapomnij o napinaniu pośladków!

Jeśli zdecydujesz się na wykorzystanie ciężarków możesz ćwiczyć skłony z użyciem obciążenia na rękach, jak też przysiady, wykroki i podskoki. Efektowne są wymachy hantlami nad głowę. Jednak pamiętaj o dopasowaniu ciężaru do swoich możliwości. Nie nastawiaj się an to, ze im cięższe hantle podniesiesz, tym piękniej będziesz się prezentował. Liczy się technika ćwiczeń i ich regularne wykonywanie!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *