Ćwiczenia na ramiona

Ćwiczenia na ramiona – ćwiczenia na idealne, smukłe ramiona i ręce

Ćwiczenia na ramiona są istotne dla budowy całej sylwetki. Dzięki nim zapomnisz o garbieniu się i wyprostowana sylwetka ciała będzie twoim znakiem rozpoznawczym. Atutem tych ćwiczeń jest to że możesz je wykonywać samodzielnie w domu. Nie musisz ćwiczyć z ciężarkami. Wystarczy kilka ćwiczeń, które powtarzając regularnie seriami wykonasz co najmniej kilka razy w tygodniu.

Ćwiczenia na ramiona

Mocne mięśnie ramion zapobiegają obwisaniu skóry, jak też poprawiają wyprost ciała. Ponadto pomagają schudnąć i dodatkowo usprawnić ciało. Bardzo często ramiona są zaniedbywane. Wiele kobiet uważa, że ćwiczenia na ramiona to wyłącznie podnoszenie ciężarów, a mięśnie ramion ujmują im delikatnej urody, tymczasem jest przeciwnie.

Silne mięśnie ramion faktycznie pozwalają na noszenie ciężkich zakupów bez trudu, ale to tylko jedna z korzyści ćwiczeń. O wiele ważniejszym plusem ich wykonywania jest uzyskanie smukłej, szczupłej sylwetki z pięknym dekoltem.

Nie tylko pompki i hantle

Ćwicząc ramion nie tylko je odchudzamy ale i zapobiegamy odkładaniu się w tych miejscach tkanki tłuszczowej. Ponadto jednocześnie dbając o dolne partie ciała jak łydki i pośladki możemy zachować równowagę między rzeźbą nóg i ramion. Najczęstszym problemem kobiet są sflaczałe tylne części ramion z obwisłą skórą. To efekt zaniedbania tricepsów.

Bicepsy ćwiczymy naturalnie codziennie wnosząc po schodach dziecko, czy zakupy, tymczasem tricepsy pozostają bezczynne i słabną w miarę upływu czasu. Wzmacniając ramiona także w tylnej części, zmienia się wygląd, nabiera się siły w całych rękach.

Ćwiczenia codzienne z wznoszeniem ciężarów możesz poszerzać o celowe przenoszenie zgrzewki wody zmieniając ręce, czy też żonglowanie butelkami z wodą. Pompki możesz sobie urozmaicić przyjemniejszymi aktywnościami podczas zbliżeń z partnerem. To również rewelacyjny sposób na ćwiczenia fizyczne.

Skuteczny trening

Gdy decydujesz się na siłownie przydadzą się ćwiczenia z ciężarkami przy użyciu urządzeń siłowni. Ponadto treningi należy wzbogacić ćwiczeniami wzmacniającymi mięśnie ramion na macie. Do tych ćwiczeń należy między innymi wąska pompka, triceps w podporze tyłem i walking plank. Zdecydowana większość z tych pozycji wymaga jedynie maty i twardego podłożą, tym samym pompki możesz wykonać obok łózka, deskę w kuchni, czy salonie.

To od ciebie zależy gdzie będziesz ćwiczyć. Jeśli sprawia ci trudność przyjmowanie danych pozycji skorzystać z filmów wideo dostępnych w internecie na których instruktorzy pokazują krok po kroku jak wykonywać dane ćwiczenie. Wystarczy jego nazwę wpisać w wyszukiwarkę a otrzymasz mnóstwo podpowiedzi. Ćwicząc w domu nie musisz się nikogo i niczego wstydzić.

Możesz próbować do skutku. Liczy się wytrwałość i solidna motywacja. Jeśli wytrwasz w treningu minimum półgodzinnym trzy razy w tygodniu już po dwóch tygodniach dostrzeżesz różnicę w wyglądzie, a przede wszystkim samopoczuciu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *