Zdrowe płuca – przepis, sposoby na zdrowe płuca, kuracja lecząca

Zdrowe płuca to nie tylko efekt niepalenia papierosów. To również efekt właściwie przeprowadzanych kuracji leczących przeziębienie. Nawet niewielkie przeziębienie może mieć duży wpływ na płuca. Sprawdź, jak zachować zdrowie płuc i szybko wyleczyć się z przeziębienia!

Zdrowe płuca – nieleczone przeziębienie a płuca

Dorośli ludzie bardzo często lekceważą przeziębienia. Nic dziwnego – są one częste, a dotykają nas zwykle przynajmniej raz do roku. Nauczyliśmy się je znosić i wiemy, że najgorsze objawy trwają krótko. Jednak nawet błahe przeziębienie może się skończyć fatalnie dla naszego zdrowia. Jest ono zwykle przyczyną drobnoustrojów gromadzących się w drogach oddechowych. W początkowej fazie przeziębienia prowokują one kichanie, katar, nadmierną produkcję śluzu.

Mówi się, że katar nieleczony trwa 7 dni, a leczony tydzień. Nie oznacza to jednak, że nie należy podejmować prób leczenia kataru. Katar leczony prowadzi do stopniowego zanikania ilości śluzu produkowanego w drogach oddechowych. Płuca stopniowo uwalniane są z zalegającej wydzieliny.

Oddychanie staje się łatwiejsze i dochodzi do pełnego wyzdrowienia. Katar nieleczony może zmieniać barwę na zieloną. Oznacza to już poważne zmiany bakteryjne wewnątrz śluzu. Taki katar przeważnie też może samoistnie ustąpić. Jednak zanim ustąpi – może wywołać stany zapalne na przykład w płucach. Nieleczony katar może być zatem konsekwencją tragicznego w skutkach zapalenia płuc!

Sposoby na zdrowe płuca

Aby wyleczyć katar i zachować zdrowie swoich płuc, trzeba wspomagać się naturalnie. Środki apteczne często powodują wysuszenie śluzówki nosa i gardła. W konsekwencji stają się one bardziej przepuszczalne dla bakterii. Oznacza to, że mogą ułatwiać wnikanie bakteriom do płuc! Aby temu zapobiec stosuje się naturalne metody. Są one przyjemne, niedrogie i łatwe w użyciu. Mają właściwości przeciwzapalne.

Przyspieszają szybki powrót do zdrowia. Zmniejszają ilość śluzu poprzez działanie bakteriobójcze. Usuwają stan zapalny likwidując przyczynę, a nie objaw choroby. W ciągu kilku godzin po zastosowaniu domowej mieszanki można zacząć swobodniej oddychać. Gdy czujesz, że bierze cię katar, nie zwlekaj. Im szybciej zastosujesz tę mieszankę, tym prędzej ona zadziała!

Domowa mieszanka na zdrowe płuca

Porcję imbiru należy pokroić na plasterki, wrzucić do garnka z wodą i przegotować. Następnie wystarczy dodać nieco dobrej jakości miodu, łyżkę oleju kokosowego i łyżkę octu jabłkowego. Taka mieszanka jest pełna prozdrowotnych właściwości. Główną rolę odgrywa w niej imbir o właściwościach silnie przeciwzapalnych i antybakteryjnych. Gdy w płucach zalega wydzielina, trzeba pozbyć się nie tylko jej, ale przede wszystkim produkujących ją bakterii.

Gdy to zrobimy, w krótkim czasie uwolnimy się od nadmiaru śluzu. Mieszanka ta jest przyjemna w smaku. Picie jej raz dziennie przez okres choroby pozwoli uchronić się przed zapaleniem płuc, oskrzeli, czy innymi stanami zapalnymi dróg oddechowych. Domowe metody często okazują się dużo bardziej skuteczne niż niektóre spektakularnie działające środki dostępne w aptece!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *