dieta dukana

Dieta Dukana w Wielkanoc – co można jeść? Wielkanoc na diecie Dukana

Dieta Dukana nie musi oznaczać obejścia się smakiem przy wielkanocnym stole. Podstawą w diecie białkowej jest mięso, jaja oraz ryby, których to produktów w Wielkanoc nie brakuje na polskich stołach. Wystarczy jadłospis ten zmodyfikować dostosowując do charakteru diety, aby móc cieszyć się świątecznymi potrawami do woli i spożywać je z pełną przyjemnością. Zasady diety mimo iż wyglądają na restrykcyjne i skomplikowane, wcale takie nie są.

Wielkanoc na diecie Dukana

Wielkanocne dania nie stoją w sprzeczności z założeniami diety Dukana, co za tym idzie niezależnie od fazy odchudzania możesz cieszyć się ich smakiem. Istnieje jednak kilka warunków, jakie musisz spełnić. Gdy dopiero co wprowadziłaś dietę niestety wielu potraw musisz sobie odmówić. W czasie I fazy tzw. uderzeniowej, która trwa 1-10 dni, możesz jeść tylko produkty bogate w białko.

Długość tej fazy zależy od nas samych, jednak nie powinna przekroczyć 10 dni. W tym czasie masz do wyboru chude mięso zarówno drobiowe, wołowe jak i wieprzowe. Ponadto możesz jeść wędliny z szynki, schabu oraz ryby i jaja. Nie musisz ograniczać nabiału w postaci serów, kefiru czy jogurtu. Pamiętaj by codziennie spożyć otręby owsiane (dwie łyżki). Co za tym idzie przygotowując wielkanocne śniadanie masz duże pole do popisu.

Dieta Dukana faza II

Faza przemienna polega na spożywaniu jednego dnia białek, drugiego dnia białek i warzyw za wyjątkiem warzyw bogatych w węglowodany (kukurydza, ziemniaki, rośliny strączkowe) oraz marchwi i buraków. To faza również pozwalająca cieszyć się Wielkanocą. Jedyne co to staraj się spożywać chude mięsa i wędliny, a sałatkę warzywną zastąp sałatką z serkiem.

Żurek z kiełbasą warto byś zastąpiła zupą chrzanową na bulionie drobiowym, zaś do faszerowania jaj wykorzystaj tuńczyka i twaróg. Korzystając ze smakołyków wielkanocnego stołu nie zapomnij o piciu zielonej herbaty. Nic się też nie stanie kiedy napijesz się kieliszek wina, również nie musisz na tym etapie dbać o redukcje deserów, wystarczy że wielkanocną babkę upieczesz na mace kukurydzianej bez dodatku białego cukru.

Wielkanoc w III fazie diety

III faza diety Dukana to żaden problem dla wielkanocnych potraw, bowiem na tym etapie możesz jeść wszystko. Tzw. faza utrwalająca ma zapobiec efektowi jojo. Można podczas jej trwania jeść wszystko to co w I i II fazie plus dowolny owoc, pieczywo pełnoziarniste, czy ser żółty. Poza tym dwa razy w tygodniu dozwolona jest porcja kaszy, makaronu, ryżu oraz tzw. królewski posiłek (dowolny posiłek na jaki mamy ochotę).

Może on wypaść właśnie w Wielkanoc! Jednak pamiętać należy iż między królewskimi posiłkami należy zachować jeden dzień przerwy oraz o tym, iż w jednym dniu tygodnia jemy tak jak w I fazie diety.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *