Szukaj
Generic filters
Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in excerpt

Moc witamin ukryta w kosmetykach – witaminy w kosmetykach

Moc witamin ukryta w kosmetykach? Witaminy mogą działać nie tylko od wewnątrz. Możemy ich dostarczać swojemu organizmowi również w kosmetykach. Jakie witaminy są potrzebne dla ładnego wyglądu? Jakie jest ich działanie?

Moc witamin – na zdrowie

Zdrowie człowieka nie jest uzależnione jedynie od podaży witamin. Są one jednak niezbędne dla zachowania równowagi chemicznej w organizmie. Pełnią role regulującą wiele procesów biochemicznych w organizmie człowieka. Dlatego tak bardzo ważna jest podaż witamin w codziennej diecie. Witaminy znajdują się praktycznie we wszystkich produktach spożywczych.

fb

Kliknij "Polub tę stronę", a będziesz na bieżąco z najnowszymi artykułami.

Kliknij "Polub tę stronę", a będziesz na bieżąco z najnowszymi artykułami.

fb

Nawet grzybach, które zwykliśmy uważać za bezwartościowe pod tym względem. Mogą one mieć różne działanie. Witaminy są ukryte głównie w roślinach – warzywach, owocach. Dlatego ich spożywanie jest niezbędne dla utrzymania prawidłowych funkcji organizmu. Ich spożywanie bardzo korzystnie wpływa na stan cery oraz ogólny dobry wygląd. Dlatego witaminy często wykorzystuje się również w kosmetykach.

Witaminy w kosmetykach

Dodatki witaminowe stosuje się głównie w kosmetykach, których działanie opiera się na wchłanianiu składników odżywczych przez pory w skórze. Wnikają one wiec bezpośrednio przez skórę do organizmu. Tam mają okazję wykazać się swoim dobroczynnym działaniem. Tak działają wszelkie kremy, balsami i sera odżywcze. Z witaminami jest podobnie jak z wodą.

Powinniśmy dostarczać ich w dużej ilości z codzienną dietą. Niemniej jednak warto aplikować je również zewnętrznie. W kosmetykach wykorzystuje się głównie witaminy będące silnymi antyutleniaczami – A, C, E. Znajdziemy tam również na przykład witaminę B3 czyli niacynę, która również ma wiele ciekawych właściwości. Witaminy stosowane w kremach mają głównie działanie odmładzające.

Działanie witamin w kosmetykach do pielęgnacji

Wolne rodniki powstające w naszym organizmie mają działanie degeneracyjne na komórki naszego ciała. Dlatego tak ważne jest stosowanie antyutleniaczy w diecie i kosmetykach. Pozwalają one cofać procesy utleniania w organizmie, a tym samym faktycznie wpływać na odmłodzenie organizmu, upiększenie.

Kremy zawierające witaminę B3 mają działanie antytrądzikowe, odmładzające, nawilżające. Bogatym źródłem witaminy B3 są drożdże – nie bez powodu nasze babki używały ich do robienia maseczek. Dziś na twarz nakładamy kremy witaminowe, które dbają o promienny wygląd naszej cery.

Witaminy w kosmetykach do makijażu

Kosmetyki kolorowe często zawierają wiele substancji chemicznych, które pozwalają na wykonanie trwałego, wodoodpornego makijażu o pięknym kolorze. Niestety, kosmetyki te wpływają na starzenie się skóry czy też wypadanie i osłabienie rzęs i brwi. To dlatego wiele kosmetyków jest teraz witaminizowanych. Dzięki temu możemy stosować bezpieczne kosmetyki do makijażu.

Możemy malować się nie bojąc się skutków ubocznych stosowania silnych kosmetyków. Witaminy w kosmetykach chronią również w bezpośredni sposób naszą skórę przed starzeniem. To dlatego, ponieważ mają z nią bezpośredni kontakt przez wiele godzin dziennie. Warto zwracać uwagę na zawartość witamin podczas kupowania kosmetyków.


loading...

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *