moc witamin

Moc witamin ukryta w kosmetykach – witaminy w kosmetykach

Moc witamin ukryta w kosmetykach? Witaminy mogą działać nie tylko od wewnątrz. Możemy ich dostarczać swojemu organizmowi również w kosmetykach. Jakie witaminy są potrzebne dla ładnego wyglądu? Jakie jest ich działanie?

Moc witamin – na zdrowie

Zdrowie człowieka nie jest uzależnione jedynie od podaży witamin. Są one jednak niezbędne dla zachowania równowagi chemicznej w organizmie. Pełnią role regulującą wiele procesów biochemicznych w organizmie człowieka. Dlatego tak bardzo ważna jest podaż witamin w codziennej diecie. Witaminy znajdują się praktycznie we wszystkich produktach spożywczych.

Nawet grzybach, które zwykliśmy uważać za bezwartościowe pod tym względem. Mogą one mieć różne działanie. Witaminy są ukryte głównie w roślinach – warzywach, owocach. Dlatego ich spożywanie jest niezbędne dla utrzymania prawidłowych funkcji organizmu. Ich spożywanie bardzo korzystnie wpływa na stan cery oraz ogólny dobry wygląd. Dlatego witaminy często wykorzystuje się również w kosmetykach.

Witaminy w kosmetykach

Dodatki witaminowe stosuje się głównie w kosmetykach, których działanie opiera się na wchłanianiu składników odżywczych przez pory w skórze. Wnikają one wiec bezpośrednio przez skórę do organizmu. Tam mają okazję wykazać się swoim dobroczynnym działaniem. Tak działają wszelkie kremy, balsami i sera odżywcze. Z witaminami jest podobnie jak z wodą.

Powinniśmy dostarczać ich w dużej ilości z codzienną dietą. Niemniej jednak warto aplikować je również zewnętrznie. W kosmetykach wykorzystuje się głównie witaminy będące silnymi antyutleniaczami – A, C, E. Znajdziemy tam również na przykład witaminę B3 czyli niacynę, która również ma wiele ciekawych właściwości. Witaminy stosowane w kremach mają głównie działanie odmładzające.

Działanie witamin w kosmetykach do pielęgnacji

Wolne rodniki powstające w naszym organizmie mają działanie degeneracyjne na komórki naszego ciała. Dlatego tak ważne jest stosowanie antyutleniaczy w diecie i kosmetykach. Pozwalają one cofać procesy utleniania w organizmie, a tym samym faktycznie wpływać na odmłodzenie organizmu, upiększenie.

Kremy zawierające witaminę B3 mają działanie antytrądzikowe, odmładzające, nawilżające. Bogatym źródłem witaminy B3 są drożdże – nie bez powodu nasze babki używały ich do robienia maseczek. Dziś na twarz nakładamy kremy witaminowe, które dbają o promienny wygląd naszej cery.

Witaminy w kosmetykach do makijażu

Kosmetyki kolorowe często zawierają wiele substancji chemicznych, które pozwalają na wykonanie trwałego, wodoodpornego makijażu o pięknym kolorze. Niestety, kosmetyki te wpływają na starzenie się skóry czy też wypadanie i osłabienie rzęs i brwi. To dlatego wiele kosmetyków jest teraz witaminizowanych. Dzięki temu możemy stosować bezpieczne kosmetyki do makijażu.

Możemy malować się nie bojąc się skutków ubocznych stosowania silnych kosmetyków. Witaminy w kosmetykach chronią również w bezpośredni sposób naszą skórę przed starzeniem. To dlatego, ponieważ mają z nią bezpośredni kontakt przez wiele godzin dziennie. Warto zwracać uwagę na zawartość witamin podczas kupowania kosmetyków.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *