Odmrożenia

Odmrożenia – sposoby na odmrożenia i zimne dłonie, zimowy manicure

Odmrożenia – skóra dłoni zimą pęka i wysycha, warto ją należycie pielęgnować. Niestety nie rzadko wystąpić też mogą odmrożenia dłoni. Istotny jest regularny manicure, jak też masaż poprawiający krążenie krwi. Wspomóc skórę dłoni może też suplementacja witaminy A, kremy natłuszczające i odżywcze.

Odmrożenia i zimne dłonie zimą

Pielęgnacja dłoni zimową porą wymaga uwagi. Skóra dłoni zawiera mnóstwo gruczołów potowych, przy jednoczesnym braku gruczołów łojowych. Na rękach mamy cieniutki płaszcz lipidowy, stąd też dłonie bardzo szybko się „niszczą”. Poza niską temperaturą i zimnym wiatrem skórę dłoni niszczy też gorąca woda, centralne ogrzewanie, detergenty. Przede wszystkim należy pamiętać, iż skóra dłoni nie znosi wahań temperatury, dlatego zawsze zimą zakładaj rękawiczki w chwili wyjścia z domu.

Idealne są te z jednym palcem, które pozwalają ogrzać dłoń nie tylko od materiału ale od samej siebie. Gdy masz wrażliwą skórę dłoni, nie podrażniaj jej dodatkowo szorstkimi rękawicami wełnianymi. By skóra nie pękała na dłoniach staraj się często smarować dłonie kremem nawilżającym do rąk. Zawierać powinien filtr UV chroniący przed mrozem. Po powrocie do domu nigdy nie wkładaj rąk pod gorąca wodę by je ogrzać. Zimne ręce dobrze jest rozgrzać pocierając lub poklepując o siebie.

Witaminy a zimne dłonie

Zimne dłonie to problem z termoregulacją. Czym innym są zmarznięte dłonie do mrozu a czym innym marznące od chłodu. Czasem to kwestia niedoborów witaminowych. Każdorazowo, kiedy skóra na dłoniach ucierpiała zafunduj jej kurację regenerującą, wystarczy witaminowa maseczka. Pomocna jest też witamina A, którą można kupić w aptece i ją wmasowywać w skórę.

Niestety, kiedy skóra mimo kuracji dalej jest podrażniona, boli i jest zaczerwieniona warto zwrócić się o pomoc do dermatologa, bowiem może to oznaczać odmrożenie. Zimne ręce to częsty problem z niskim ciśnieniem. Należy im poprawiać krążenie poprzez masaż i ćwiczenia tak na mrozie jak i w pomieszczeniach.

Naturalna pielęgnacja dłoni

Poza preparatami aptecznymi i kosmetykami możemy dbać o dłonie taniej i skuteczniej korzystając z naturalnych metod. Na odmrożenia i zimne dłonie doskonale działa olejek z awokado w połączeniu z olejkiem lawendowym. By przygotować olejek do wmasowania należy zmieszać po 2 krople olejków oraz 2 krople soku z cytryny i 2 łyżki cukru. Odżywczą kuracją jest tez maseczka nawilżająca z oliwy z oliwek.

Aby ja wykonać potrzebujemy 1,5 łyżki zmielonych płatków owsianych, łyżkę oliwy z oliwek oraz łyżeczkę gliceryny i kilka kropli soku z cytryny. Maseczkę należy nałożyć na dłonie i potrzymać kwadrans, po czym spłukać ciepłą wodą.

Zimowy manicure

Zimą warto częściej wykonać dokładny manicure dbając o skórki, paznokcie i skórę dłoni. Ranki jakie powstają przy pękaniu skórek mogą prowadzić do infekcji i trudno gojących się zmian pod wpływem mrozu i suchości skóry. Zimowy manicure należy zacząć od namoczenia dłoni w ciepłej wodzie z mydłem przez co najmniej kwadrans.

Kolejno drewnianym patyczkiem należy podnieść skórki i kolejno opiłować pilnikiem wraz z zaokrągleniem paznokci. Ostatnim etapem jest nałożenie odzywki na paznokcie i wmasowanie kremu regenerującego w skórę dłoni, zwłaszcza między palcami.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *