Olej kokosowy i sok z cytryny

Olej kokosowy i sok z cytryny – najlepsza maseczka na siwe włosy

Olej kokosowy i sok z cytryny – siwe włosy to utrapienie wielu kobiet. Pierwsze siwe włoski pojawiające się na ciemnej, bujnej czuprynie wprawiają w zakłopotanie. Jeśli nigdy nie lubiłaś farbować włosów, przetestuj naturalne sposoby. Olej kokosowy i sok z cytryny na siwe włosy podobno działają cuda!

Dlaczego włosy siwieją

Włosy w swojej strukturze mają przede wszystkim pigment, który nadaje im odpowiedni koloryt. Jeśli włosy tracą ów pigment – stają się siwe. Nie dzieje się to natychmiastowo. Początkowo zaczynają siwieć pierwsze włoski na skroni. Z roku na rok obserwujemy ich coraz więcej. Jest to wynikiem przede wszystkim braku właściwego odżywienia komórek włosa.

Dlatego aby włosy były zdrowe i w intensywnym kolorze, trzeba o nie odpowiednio dbać. Nie używać suszarek, silnych farb do włosów, zdrowo się odżywiać. Należy też stosować odpowiednie szampony i odżywki. Dzięki temu zapobiegniemy przedwczesnemu siwieniu. Dobrze jest też zastosować olej kokosowy i sok z cytryny na włosy.

Olej kokosowy i sok z cytryny

Olej kokosowy stał się w ostatnim czasie bardzo popularny ze względu na swoje właściwości prozdrowotne. Okazuje się jednak, że działa on najlepiej przyjmowany zewnętrznie. Smażenie na nim nie jest już tak korzystne dla zdrowia jak początkowo zakładano.

Sok z cytryny z kolei jest od wielu lat doskonale znany jako lek na wszystko. Ma właściwości rozjaśniające, odżywia, dostarcza witamin, odmładza. Dlatego też połączenie oleju kokosowego z sokiem z cytryny na włosach może zdziałać cuda.

Maseczka na siwe włosy

Aby odżywić włosy od zewnątrz, wystarczy przygotować odpowiednią mieszaninę oleju kokosowego z sokiem z cytryny. Ma ona mieć taką konsystencję, by wygodnie było ją nanosić na całą długość włosów. Taką mieszaninę nakładamy na włosy. Wmasowujemy ją też dokładnie w skórę głowy. Następnie pozostawiamy na głowie na około godzinę. Dla wzmocnienia efektu można owinąć głowę folią aluminiową.

Sprawi ona, że składniki będą się lepiej wchłaniały. Po godzinie miksturę należy dokładnie zmyć. Może to być trudne ze względu na obecność oleju. Taką maseczkę odżywczą najlepiej jest wykonywać przy każdym myciu lub przynajmniej raz w tygodniu. Jest ona dość czasochłonna i pracochłonna. Jednak jest jednym z najlepszych polecanych sposobów na siwe włosy. Zdecydowanie, dla dobrego efektu warto ją zastosować.

Maseczka na siwe włosy z oleju kokosowego i soku z cytryny jest niezwykle skuteczna. Pozwala ona przede wszystkim uniemożliwić postęp siwienia. Poza tym odżywia włosy, zamyka łuski i nabłyszcza je. Regularne, intensywne stosowanie maseczki może nawet przywrócić naturalny kolor siwym pasmom! Siwienie jest procesem naturalnym.

Niemniej jednak zależy między innymi od nieprawidłowego trybu życia. Jeśli palimy papierosy, stresujemy się, niewłaściwie odżywiamy, to nasze włosy będą bardziej podatne na siwienie. Warto temu zapobiegać zawczasu, gdy jeszcze się nie pojawiły. A w przeciwnej sytuacji – nie wpadać w panikę. Oprócz farb do włosów istnieją też sprawdzone naturalne sposoby na siwienie włosów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *