sposoby na komary

Sposoby na komary w ciąży – sposób na meszki, owady i kleszcze

Sposoby na komary – ciąża to szczególny czas, w którym nie jest wskazane stosowanie chemicznych preparatów odstraszających komary, kleszcze itp. Zarazem ukąszenia komarów, kleszczy, meszków są w ciąży niebezpieczne, zatem jak chronić się przed ukąszeniami w sposób bezpieczny? Najlepiej korzystając z naturalnych metod odstraszania insektów i owadów jak również unikając ekspozycji na ukąszenia.

Sposoby na komary i owady

Czy istnieją skuteczne sposoby na komary? Z komarami mamy problem zarówno w ciąży jak i nie będąc w ciąży. Najczęściej korzystamy z preparatów odstraszających owady jak aerozole, jak też świece, płyny w urządzeniach elektrycznych i lampy ultrafioletowe. W ciąży jednak musimy uważać, bowiem pryskanie się aerozolem na komary może wpłynąć negatywnie na nasz stan zdrowia. Zawsze warto czytać ulotki dołączone do preparatów na owady i stosować się do zaleceń. Wdychanie aerozolu, czy smarowanie się nim w ciąży powinno być ostatecznością.

Uciążliwe komary

W Polsce występuje aż 50 gatunków komarów, które są niezwykle dokuczliwe. Często wywołują reakcje alergiczne po ukąszeniu, a bąble powstające po nim są swędzące i nieestetyczne. By się uchronić przed komarami najlepiej jest nie wychodzić wieczorami na zewnątrz, a w pomieszczeniach stosować moskitiery. Pojedyncze ukąszenie nas nie zabije, za to wielokrotne ukąszenia mogą obniżyć nam nastrój i odporność.

Można również unikać komarów poprzez stronienie od miejsc, jakie komary uwielbiają. Trzymając się z dala od zbiorników wodnych, nieużytków leśnych, bagien minimalizujemy ryzyko ukąszeń. Do prawdziwych komarzych ataków dochodzi zwykle także przed burzą, wtedy nawet ochrona ciała ubraniem nam nie pomoże.

Warto wówczas wykorzystać zapachy, jakie odstraszają komary a są pochodzenia naturalnego. Takim zapachem jest zapach olejku cytronelowego, który można umieścić w kominku aromaterapeutycznym lub też skropić odzież olejkiem. Komary stronią również od mięty pieprzowej, lawendy i eukaliptusa. Pomóc zatem mogą kadzidełka. Ponadto niezawodnym sposobem jest dym z grilla. W pomieszczeniach bronić się przed tymi owadami można dwojako.

Stosując wkłady do gniazd elektrycznych przeznaczone dla dzieci. Nie powodują one alergii i są bezpieczne. Drugim sposobem jest włączenie lampy owadobójczej emitującej niebieskie światło. Gdy nie uda się nam zapobiec ukąszeniu warto ślad po nim posmarować Fenistilem. Złagodzi on obrzęk i zahamuje swędzenie. By uniknąć nieprzyjemnych objawów ukąszenia można też przetrzeć skórę cebulą, której sok odkaża i redukuje podrażnienia.

Sposób na meszki

Meszki to niewielkie owady latające, które atakują nam w szczególności głowę. Do ataku przystępują zwłaszcza wtedy, gdy jest duszno i parno a my jesteśmy spoceni i rozgrzani. Bytują nad rzekami i zbiornikami wodnymi, dlatego nie chcąc zostać pogryziona przez meszki unikać takich miejsc. Ich atak zwykle jest zmasowany, co za tym idzie trudno jest się opędzić, nawet będąc szczelnie ubranym.

Gryzą rano, a następnie przed zmierzchem, szczególnie w parne i wilgotne dni. O ile nie przenoszą chorób, ale wydzielają toksyczną ślinę, stąd też ich ukąszenia mogą być równie dokuczliwe jak ukąszenia komarów. Na meszki działają te same metody co na komary, ponadto nie znoszą one zapachu wanilii, dlatego też możesz użyć zapachu do ciasta jako skutecznego odstraszacza.

Kleszcze – zapobieganie ukąszeniu

Kleszcze w ciąży są wyjątkowo niebezpieczne bowiem ich ukąszenie może prowadzić do boreliozy jak też wywoływać szereg innych chorób jakie przenoszą. Występują one głównie w liściach dlatego chroń głowę i ciało gdy idziesz do parku, lasu. Na kleszcze również działają olejki zapachowe, zwłaszcza aromat mięty pieprzowej. Możesz nasmarować się olejkiem zmieszanym z olejem jadalnym w proporcji 1 do 3. zawsze sprawdzaj ciało, czy nie wpił się w niej kleszcz, zwłaszcza w załamaniach skórnych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *