analiza pierwiastkowa włosa

Analiza pierwiastkowa włosa – materiał do badania, komu dedykowane?

Analiza pierwiastkowa włosa jest coraz bardziej popularna i wręcz modna. Co nam daje wiedza z czego składa się nasz włos? Przede wszystkim ułatwia diagnozę stanu zdrowia, wskazuje na niedobory mikro i makroelementów w diecie jak też pozwala wykryć obecność metali ciężkich, toksyn w organizmie.

Analiza pierwiastkowa włosa

Badanie włosa może uratować nam życie, poprawić funkcjonowanie i ułatwić postawienie diagnozy medycznej. Dzięki temu badaniu jesteśmy w stanie określić poziom mikroelementów w naszym ciele. To ważna wskazówka do suplementacji i kompozycji diety.

Wyniki mogą też podpowiadać na jakie choroby jesteśmy narażeni lub już chorujemy ale o tym nie wiemy. Określone niedobory są objawami konkretnych schorzeń. Wyniki odnoszą się do zasobów sprzed 6 do 8 tygodni.

Analiza pierwiastkowa włosa – stan równowagi pierwiastkowej

Dla laika wyniki badania włosa są enigmatyczne i nic nie znaczące. Jednak dla osób potrafiących kojarzyć fakty, dane i analizować stan zdrowia od strony składu pierwiastkowego to skarbnica wiedzy dość konkretnej. Uniknąć w ten sposób można mylnych diagnoza, zaoszczędzić czas i zdrowie na niewłaściwym leczeniu. Jeśli mamy zbyt mało lub za wiele jakiegoś składnika mineralnego, wówczas chorujemy.

Lekarze wciąż są sceptyczni wobec wiarygodności wyników z włosa, jednak medycyna naturalna opiera się właśnie na równowadze pierwiastkowej. Jej efekty są wyśmienite i wręcz zdumiewające. Zawarte w naszym owłosieniu dostarczają bardziej dokładnych i stałych informacji niż te zawarte we krwi czy moczu. Krew zmienia się w zależności od pory dnia, jak i posiłków, co fałszuje wyniki.

Analiza pierwiastkowa włosa – badanie włosa – komu jest dedykowane?

Analiza pierwiastkowa włosa poleca się wykonać osobom borykającym się z trudnościami we wchłanianiu pokarmów, substancji odżywczych a także osobom z zaburzeniami hormonalnymi, neurologicznymi, dermatologicznymi czy gastrycznymi. Ponadto badanie wskazane jest u osób z chorobami kostno-stawowymi i problemami kardiologicznymi.

Mimo wszystko wyniki nie należy traktować zbyt dosłownie. Ustalenie związków pomiędzy stężeniami pierwiastków jest skomplikowane i nie zawsze właściwe. O logiczne wnioski bardzo trudno, zwłaszcza gdy sytuacja pacjenta nie jest jednoznaczna. Badanie określa poziom 24 biopierwiastków.

Zalicza się do nich wapń, sód, potas, fosfor, cynk, magnez, żelazo, miedź oraz molibden, kobalt, lit, chrom i stront, nikiel. Mangan, selen, wanad, bor, bar, siarka, srebro, krzem, jod, cyna. Ponadto w wynikach znajdziemy również wyszczególnione pierwiastki toksyczne jak rtęć, arsen i glin oraz kadm i ołów.

Analiza pierwiastkowa włosa – materiał do badania

Włosy do badania można pobrać samemu, jak tez skorzystać z pomocy laboratorium. Kosmyki włosów muszą mieć ok. 4 centymetrów długości i ważyć około 0,3 g, nie mogą być to odcięte końcówki. Nie oddaje się włosów do analizy farbowanych lub po trwałej. Włosy oddaje się do specjalnych laboratoriów świadczących usługę badania pierwiastkowego.

Zaletą jest to iż można zlecić badanie korespondencyjnie wysyłając próbkę włosów. Wyniki badania winny trafić do osób znających się na analizie pierwiastkowej. Niedobory pierwiastków wcale nie oznaczają iż możemy samodzielnie je uzupełniać. Poprzez nadmiar suplementów możemy sobie zaszkodzić.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *