zima w ciąży

Zima w ciąży a ciąża zimą – jak przetrwać zimę, gdy jesteś w ciąży?

Zima w ciąży a ciąża zimą – jeśli planujemy ciążę w zimie warto jest się dobrze przygotować na wszelkie niedogodności z wiązane z aurą. Dużym zagrożeniem dla ciąży jest przeziębienie, ale również zmęczenie powodowane ciężką odzieżą warstwową, trudności w poruszaniu się na niestabilnie oblodzonej powierzchni i wiele innych.

Zima w ciąży a ciąża zimą

W ciąży z każdym dniem coraz trudniej się poruszać. Im płód większy tym trudniej jest zakładać nam buty, odziać ciepły płaszcz i dopasować odzież na rosnący brzuch. Zimowa aura wcale nam tego nie ułatwia. By się nie przeziębić należy zadbać o odpowiednie ubranie. Dodatkowo brak światła i ponure dni sprawiają, iż twoje samopoczucie nie jest najlepsze. Kluczowe jest dobranie odpowiedniego stroju. Wygodne buty dające nam ciepło i stabilność to podstawa.

Podobnie jak luźne palto, które chroni nas od deszczu, śniegu, wiatru i mrozu dbając o nieskrępowane ruchy. Zrezygnuj z kozaków na obcasie w których źle się chodzi, a ponadto ciężko ja założyć z brzuchem pod nosem i obrzękami na łydkach. Wybierz buty za kostkę najlepiej na rzepy lub wsuwane. Pamiętaj o rękawiczkach i szaliku, a także o czapce. Ważne jest, by unikać przegrzania, zatem ubieraj się na cebulkę mając na względzie szybkie zmęczenie, poty i nudności.

Zima w ciąży – zadbaj o dietę

Gdy robi się chłodno organizm zwiększa zapotrzebowanie na kalorie. Pamiętaj by przed wyjściem z domu zjeść śniadanie, które doda ci energii i zapobiegnie spadkowi cukru we krwi. Gdy rano męczą cię mdłości, wypij kubek herbaty i zjedz kilka sucharków. Staraj się jeść regularnie. Uzupełniaj niedobory witaminowe, zwłaszcza witaminę D, której brakuje zimą ze względu na brak słońca. Zadbaj o urozmaicony posiłek poprzez świeże warzywa i owoce, jednak uważaj na mocno nawożone sałaty itp. nowalijki w środku zimy, gdyż mogą więcej szkodzić niż pomagać.

Zima w ciąży – wybierz aktywność

Zima to nie przeszkoda w korzystaniu z aktywności na świeżym powietrzu. O ile jogging odpada, to zawsze możesz wybrać się na spacer. Pobyt na świeżym powietrzu poprawia nastrój i dotlenia umysł. Nie pozwól na to aby zima cię pokonała i być nie wychodziła z domu, bo łatwo osłabniesz. Zimowe sporty nie są dla ciężarnych wskazane, mimo to ćwiczyć możesz w domu, pamiętaj zawsze o rozgrzewce i dostosowaniu rodzaju oraz tempa ćwiczeń do swego stanu. Kondycja fizyczna pomoże ci podczas porodu szybciej i łatwiej urodzić, dlatego nie lekceważ ruchu w ciąży, nawet jeśli jest zima.

Zima w ciąży – duża dawka snu i odpoczynku

Zadbaj o relaks, nie zaszkodzi ci dodatkowa drzemka oraz odpoczynek przy szklance ciepłej herbaty. Zwłaszcza gdy zmarzniesz po powrocie do domu zrelaksuj się pod kocem z kubkiem leka z miodem. Unikaj również kontaktów z osobami przeziębionymi. Zima w naturalny sposób obniża nasza odporność, a ciąża i choroba to nieudana para. Zatem zredukuj do minimum przejazdy tramwajami, czy pociągami oraz wizyty w zatłoczonej galerii handlowej, czy przychodni.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *