Dieta odchudzająca zgodna z grupą krwi

Dieta zgodna z grupą krwi – grupy krwi AB, 0, A, B

Dieta odchudzająca zgodna z grupą krwi – żywienie się produktami wskazanymi dla danej grupy krwi owocuje zdrowiem, ale i łatwością w zrzuceniu kilogramów. Dieta odchudzająca zgodna z grupą krwi zapewnia skuteczność odchudzania, chociaż budzi też wiele kontrowersji. Założeniem diety jest zapisany w grupie krwi sposób odżywiania, przekazywany w genach przez przodków. To doskonały sposób na zdrowy styl życia.

Dieta odchudzająca zgodna z grupą krwi – wady i zalety

Minusem diety zgodnej z grupą krwi jest monotonia. Mimo urozmaicenia jadłospisu produkty są wciąż te same. O ile dietę odchudzającą stosuje siew określonym przedziale czasu to dieta zgodna z grupą krwi jest nam przypisana na całe życie. Mimo to wiele osób chwali sobie efekty tej diety pod kątem odchudzania. Nie jest to zbyt restrykcyjne menu, co za tym idzie chudniecie następuje powoli a skutecznie. Zaletą tego jest brak zagrożenia efektem jojo.

Zalecenia dietetyka dla grupy AB

W zależności od grupy krwi jest zalecany jak i niewskazany określony repertuar składników odżywczych, produktów. I tak dla grupy AB przeznaczone są mięsa, które niestety mogą wpływać na nadwagę, jaka powoduje upośledzenie trawienia tłuszczu. Stąd też nie należy przesadzać z mięsem, dobrze jest je zastąpić np. tofu. W diecie dedykowanej osobom z grupą AB znajduje się brązowy ryż, żytnia maka oraz kefir, jogurt, a także zdecydowana większość warzyw i owoców.

Nie są za to zalecane nasiona i pestki, a także masło, pełne mleko, banany oraz pomarańcze. Spora różnorodność produktów umożliwia różnorodne ich komponowanie. Tym samym unikanie pełnotłustego mleka czy ograniczenie czerwonego mięsa nie stanowi problemu. Niestety eliminacja czerwonego mięsa może prowadzić do anemii z uwagi na źródło żelaza jakim jest dla organizmu. Dlatego też pamiętać należy aby ten niedobór równoważyć np. szpinakiem bogatym w żelazo.

Dieta dla grupy zero

Osoby z grupą 0 potrzebują przede wszystkim białka zwierzęcego, z jakim nie mają trudu pod względem jego trawienia. Niestety są to też osoby ze skłonnością do tycia w wyniku spożycia glutenu. Dlatego też zaleca się ograniczenie produktów pszennych w diecie. Grupa krwi zero wykazuje tendencje do niedoborów jodu oraz niedoczynności tarczycy, zatem dieta tych osób winna unikać produktów mlecznych i zbożowych, zaś być obfita w ryby, owoce morza, jodowaną sól a także banany, papryki, brokuły.

Z produktów niewskazanych wymienić należy ziemniaki, soczewicę oraz piwo i alkohol wysokoprocentowy. Zaletą diety jest konieczność unikania napojów i produktów, które mogłyby pogorszyć przyswajanie wapnia przez organizm (napoje typu cola, mocna czarna herbata, rabarbar, marynaty). Niestety dieta ta ma swoje wady do jakich należy zaliczyć eliminacje nabiały i zbóż, które są źródłem błonnika, wapnia, magnezu.

Odpowiednia dieta dla grupy A

W grupie A wykluczeniu podlega mięso, bowiem spowalnia metabolizm u osób z tą grupą krwi. Spożywanie mięsa sprzyja odkładaniu się tłuszczu i nadwadze. Nabiał również nie jest polecany, gdyż osoby te słabo go trawią. To dieta wegetariańska, oparta na warzywach i owocach, najlepiej świeżych i zdrowych. Zalecana jest w niej duża dawka oliwy, śliwki, ananasy oraz wiśnie.

Unikać się powinno poza mięsem i produktami mlecznymi ziemniaków, piwa i napojów gazowanych oraz krewetek. Zaletą diety grupy A jest duża dawka warzyw strączkowych, które mogą być alternatywą dla mięsa, wadą zaś ryzyko niedoboru żelaza i białka, które zapewnia nam energię życiową.

Wskazania dietetyczne dla grupy B

Osoby z grupą krwi B to ludzie z trudnościami w funkcjonowaniu układu immunologicznego, co za tym idzie winni oni szczególna uwagę zwrócić na produkty upośledzające odporność. Niewskazane są używki, alkohol i słodycze, za to poleca się spożyciu szeroki repertuar warzyw, roślin. Wyjątkiem są warzywa strączkowe, których należy unikać, podobnie jak glutenu, bowiem sprzyja tyciu.

W tej diecie dozwolone jest mięso, twaróg, oliwa oraz liczne warzywa. Niewskazany jest drób, simie lniane, orzechy oraz pomidory i soczewica. Mimo to to właśnie dieta grupy A wydaje się być najbardziej bezpieczna i zrównoważona.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *