dieta według znaku zodiaku

Dieta według znaku zodiaku – horoskop żywieniowy dla znaku zodiaku

Dieta według znaku zodiaku wymaga dopasowania potraw i produktów spożywczych do wrodzonych cech, jakie wynikają z zodiaku, czyli znaku pod którym się dany człowiek rodzi. Jak się okazuje gwiazdy wytyczają nie tylko przyszłość ale warunkują dietę, to co można jeść i to czego [po co nie powinno się sięgać.

Dieta według znaku zodiaku

Każdy znak zodiaku wyróżnia inna kompozycja składników, jakie organizm potrzebuje w różnych proporcjach względem siebie. Co więcej znaki zodiaku dyktują nam upodobania kulinarne i skłonności do tycia, wzmożonego lub ograniczonego apetytu. Znając te mechanizmy łatwiej jest zachować zdrowie i zadbać o harmonijny rozwój od pierwszych dni życia. W zależności od znaku zodiaku kochamy słodki smak lub też cenimy sobie wyjątkowo pikantne potrawy.

Dieta według znaku zodiaku, czyli horoskop żywieniowy

Dieta dla barana

Dieta barana to kompozycja potraw tradycyjnych, mięsnych, często tłustych. Często osoby spod tego znaku rezygnują z surówek i sałatek, co za tym idzie osoby te powinny ograniczyć dania mięsne, których może być zbyt dużo w jadłospisie. Ponadto z menu winno się wyeliminować używki takie jak kawa i alkohol. Do diety należy włączyć maksymalnie dużo warzyw i owoców, które nie należą do ulubionych produktów spożywczych baranów.

Dieta byka

Byki również lubują się w daniach mięsnych, wędlinach, zwłaszcza tłustych. Z uwagi na ten fakt mogą to być osoby z tendencja do nadwagi. By zachować dobre zdrowie byki powinny zrezygnować z niezdrowych tłustych potraw i dojadania między posiłkami. Niestety ulubionymi przekąskami byków są golonka, czy wędzone tłuste sery. Zalecane są im dania kuchni śródziemnomorskiej. Idealnymi produktami dla byków są pomidory, oliwki i karczochy.

Dieta bliźniąt

Osoby spod znaku bliźniąt są zwykle bardzo aktywne, co za tym idzie nie mają czasu na jedzenie. Jedząc w biegu ich jadłospis bywa przypadkowy. Często przeważają w nim fast foody. W ich menu winny znaleźć się proste i szybkie do przygotowania potrawy uzupełniające niedobory witaminowe i mineralne. Polecane są im dania kuchni azjatyckiej z duża ilością warzyw, owoców i ryżu.

Dieta raka

Idealna dietą raka są potrawy lekkostrawne, bowiem raki mają skłonności do braku odporności na stres. Często chorują na wrzody żołądka i serce. Warto jest rakom zrezygnować z dań smażonych na rzecz wegetariańskich zapiekanek i dań na parze. Chude mięso i duża dawka ryb jest im wskazana, za to raki winny unikać nabiały, zwłaszcza przetworów mlecznych.

Dieta dla lwa

Zodiakalne Lwy różnią się od lwów afrykańskich i uwielbiają podjadać. Co więcej lobują się w niezdrowych przekąskach jak chipsy, cukierki, czy lody. Tym sposobem poprawiają sobie nastrój. Walka z tym nawykiem wrodzonym jest trudna jednak możliwa poprzez spożywanie posiłków do syta oraz uzupełnianie żołądka zdrowymi przekąskami niskokalorycznymi jak suszone owoce.

Dieta panny

Dieta dla panny w zasadzie nie jest konieczna, bowiem panny w naturalny sposób dbają o to co jedzą. Jednak ich słabym punktem jest skłonność do wszelkich nowinek dietetycznych, co nie wychodzi im na dobre. Restrykcyjne diety nie są im potrzebne, wystarczy zbilansowana dieta do której warto się przyłożyć.

Dieta wagi

Wagi żyją w zawrotnym tempie, co za tym idzie nie patrzą na to co jedzą a powinny. Grożą im liczne niedobory, dlatego winny spożywać posiłki bogate w mikro i makroelementy. Doskonałym rozwiązaniem dla wag jest dieta zielona, a zwłaszcza regularność spożywanych posiłków i ich proporcjonalność.

Dieta skorpiona

Skorpiony nie dożywiają się zdrowo, gdyż nie są systematyczne a ich zapał do diety bywa słomiany. Maja one delikatny układ pokarmowy przez co nie rzadko cierpią popadając w anoreksję lub bulimię. Nieodpowiednie odżywianie się rzutuje na samopoczucie skorpiona nieustannie niezadowolonego a jednocześnie wymagającego i ambitnego.

W menu skorpiona powinny znaleźć się produkty obfite w węglowodany, pełne hormonu szczęścia. Do takich należy szpinak, wątróbka, jaja, które zawierają magnez i żelazo odpowiedzialne za produkcję serotoniny. Nie jest im polecane odchudzanie, a jeśli chcą zrzucić nadwagę powinny udać się na siłownię.

Dieta strzelca

Zasadą diety strzelca winno być umiarkowanie w jedzeniu i piciu, zwłaszcza alkoholu. Osoby te winny zrezygnować z tłuszczów, alkoholu i słodyczy, gdyż im wyjątkowo szkodzą. Alternatywą dla nich winny być produkty bogate w witaminę C jak maliny, jagody, jeżyny itp.

Dieta koziorożca

Koziorożce cenią sobie tradycje i są konserwatywne w żywieniu. Ta skłonność może wywoływać nadwagę. By odciążyć żołądek poleca się im spożywanie ryb, ryżu i chudego mięsa. Zabezpieczając pokłady wapnia winny też w diecie znaleźć się twarogi, żółte sery i mleko.

Dieta wodnika

Zodiakalne Wodniki to osoby dbające o swój jadłospis. Potrafią sobie także odmówić wielu rzeczy, co za tym idzie nie muszą dodatkowo zważać na kompozycję menu. Gdy chcą schudnąć, potrafią nawet zrezygnować z posiłków, a wtedy łatwo o niedobory.

Dieta ryb

Zdrowa dieta osób spod znaku ryb to regularne posiłki, bowiem jest im trudno o systematyczność i silna wole. W związku z tym winny pamiętać, by jest częściej, a mniej. Powinny pamiętać, że na ich znak zodiaku nie działają tzw. diety cud, a skopić się na racjonalizmie żywieniowym.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *