wybór płci dziecka

Wybór płci dziecka – jak zaplanować płeć dziecka? Metody planowania

Wybór płci dziecka – mówi się, że kwestia tego, czy urodzi nam się chłopiec, czy dziewczynka, to wyłącznie sprawa genów. To kwestia losowa i istnieje dokładnie 50/50 prawdopodobieństwa urodzenia dziecka każdej płci. Choć najważniejsze, by było zdrowe, fajnie byłoby móc zaplanować także płeć swojego potomka. Wybór płci dziecka – w jaki sposób można wpłynąć na urodzenie wymarzonego synka lub córeczki?

Genetyczna losowość

Komórki jajowe zawierają pojedyncze chromosomy. W zapłodnieniu bierze udział więc tylko chromosom X. Każda komórka jajowa zawiera tylko chromosom X zaś komórki płciowe mężczyzny czyli plemniki – mają po jednym chromosomie X oraz Y. W momencie zapłodnienia decydującą rolę odgrywają geny znajdujące się na chromosomach XY. Pierwszym chromosomem w przypadku obu płci zawsze jest X.

Kwestią decydującą jest, kto wygra wyścig. Czy będzie to plemnik X czy Y. W momencie połączenia się komórki jajowej z jednym chromosomem z plemnikiem posiadającym pojedynczy chromosom, tworzy się człowiek. Posiada on już komplet chromosomów: XX lub XY. Szansa na urodzenia chłopca lub dziewczynki jest więc jak 1:1.

Metody na zaplanowanie płci dziecka

Choć nauka dokładnie wyjaśniła, jak powstaje płeć, wciąż panują pewne babcine przekonania. Według nich genetyka swoją drogą, a stare sprawdzone metody na poczęcie dziewczynki lub chłopca swoją. Jedną z nich jest rozróżnienie plemników na „męskie” i „żeńskie”. Te męskie żyją krócej. Najlepszym czasem na poczęcie dziewczynki jest więc moment do około 40 godzin tuż przed owulacją.

W tym celu przydatny będzie kalendarzyk lub komputer cyklu. Można też modyfikować środowisko kwasowe pochwy. Zmieniają pH w pochwie na bardziej kwaśne mamy szansę spłodzić dziewczynkę. Zaś środowisko zasadowe wpływa korzystniej na poczęcie męskiego potomka.

Dieta a wybór płci

Choć to kontrowersyjne, również to, co jemy może mieć duży wpływ na poczęcie dziecka konkretnej płci. Aby urodzić dziewczynkę przed planowanym poczęciem należy jeść więcej produktów zawierających wapń i magnez. Są to między innymi nabiał, produkty mleczne, orzechy, rośliny strączkowe. Należy zaś unikać dosalania potraw. Aby spłodzić chłopca wystarczy jeść produkty bogate w sód i potas. Są to m.in.: pomidory, banany, pestki słonecznika, pietruszka. Unikać trzeba natomiast orzechów, czekolady, pełnoziarnistego chleba.

Wybór płci dziecka – skuteczność

Ingerowanie w płeć dziecka, które zamierzamy począć może się wydawać nieco niemoralne. Każde dziecko jest darem, który powinien zostać przyjęty z wdzięcznością. Czy manipulowanie genami nie jest wykroczeniem przeciwko naszej moralności? Niekoniecznie. Możemy przecież stosować te wszystkie metody zupełnie nieświadomie, i tak wpłynąć na wybór płci dziecka. Metody te są całkowicie naturalne, a ich skuteczność, jak się okazuje – jest dosyć wysoka.

Jest więc nieco prawdy w starych babcinych stwierdzeniach odnośnie diety przyszłej matki. Jeśli wyjątkowo zależy nam, by najpierw urodzić chłopca, a później dziewczynkę – nic nie stoi na przeszkodzie. Wszak chodzi tu tylko o nasze własne szczęście i zadowolenie z podjętej decyzji o rodzicielstwie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *