zaburzenia wzwodu

Zaburzenia wzwodu – zanik erekcji w wyniku choroby, leki, używki

Zaburzenia wzwodu – problemy z erekcją to nie rzadka przypadłość. Wiele schorzeń oraz leków jakich wymaga terapia powoduje zaburzenia wzwodu. Często pacjenci nie zdają sobie z tego sprawy i obwiniają siebie za efekt końcowy. Tymczasem dobrze jest wiedzieć, które z preparatów obniżają sprawność seksualną i jak sobie radzić z ich działaniem. Bezwzględnie nie można rezygnować z leczenia. Często można poprosić lekarza o zmianę leku lub zwrócić uwagę na skutki uboczne, które mogą wynikać ze złego dopasowania dawki leku.

Zaburzenia wzwody wynikiem chorób niezwiązanych z układem płciowym

Na logikę zaburzenia wzwodu winny wynikać z nieprawidłowości działania układu płciowego, tymczasem są one wynikiem innych chorób towarzyszących, które to generują problemy hormonalne i neuroprzekaźnikowe, upośledzające zdolność seksualną i w konsekwencji funkcjonowanie układu płciowego. Tym samym faktycznie zaburzenia erekcji wynikają z nieprawidłowości działania układu płciowego, jednak przyczyna ich nie jest choroba tegoż układu.

Coraz poważniejszy problem

Z uwagi na szerzenie się wielu schorzeń cywilizacyjnych problemy z erekcją zgłasza coraz większa liczba mężczyzn i to coraz to młodszych. Około 60% osób skarżących się na problem z erekcją to mężczyźni po sześćdziesiątym roku życia, jednak aż 2-4% to młodzi mężczyźni w wieku 20-25 lat i odsetek ich przybywa z każdym dniem. W wieku starszym zaburzenia wzwodu są bardziej fizjologiczne i naturalne, co wiąże się z procesem starzenia się organizmu i występowaniem wielu schorzeń, czy tez wieloletnimi złymi nawykami żywieniowymi, szkodliwymi używkami itd.

Zanik erekcji w wyniku choroby

By stać się impotentem nie trzeba wiele, wystarczy depresja, które nie jest tylko domeną kobiet. Stany depresyjne, zaburzenia psychiczne dotykają wielu mężczyzn, którzy nie potrafią wywiązać się z własnych ambicji jakie dyktuje im stereotyp męskości. Stres, brak pracy, czy niestałość związków sprzyja spadkowi nastroju, który wpływa na płodność i męskość. Tym samym koło się zamyka i pętla zacieśnia.

Prócz depresji na zaburzenia wzwodu może mieć wpływ przebyta operacja w obszarze miednicy, w tym operacja prostaty, a także nieprawidłowa budowa członka. Ponadto jak wcześniej wspomniano erekcja uzależniona jest od produkcji hormonów. Na nie mają wpływ lekarstwa przyjmowane w leczeniu cukrzycy, nadciśnienia, schorzeniach nerek. Wszelkie choroby sercowe wymagające kuracji lekami nasercowymi mogą upośledzać zdolność seksualną.

Zaburzenia wzwodu – używki i cholesterol

Nieodpowiednia dieta i otyłość, podwyższony cholesterol oraz alkoholizm, czy nałogowe palenie papierosów także można zaliczyć do chorób jakie wywołują i potęgują problemy ze wzwodem. Nie sprzyjają również erekcji miażdżyca oraz stwardnienie rozsiane, czy choroba nowotworowa.

Leki wpływające na erekcję

Wśród lekarstw jakie mają najsilniejszy wpływ na zaburzenia erekcji wymienia się leki psychotropowe oraz leki nasercowe, głównie preparaty z naparstnicy. Niewskazane działanie wykazują leki przeciw padaczce, jak i bezsenności. Wszelkie środki uspokajające opóźniają wytrysk i minimalizują doznania wpływając na potencję.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *