jednodniowa dieta

Jednodniowa dieta – odchudź talie i biodra błyskawicznie, jadłospis

Jednodniowa dieta brzmi nieprawdopodobnie, a jednak pozwala schudnąć błyskawicznie. Efekt szacuje się na kilogram w ciągu doby, co daje około jednego centymetra w talii i biodrach mniej. Ten rodzaj diety bazuje na mlecznych koktajlach płynnych.

Jednodniowa dieta

Ta dieta to rewelacyjna propozycja dla osób chcących natychmiast schudnąć. W ciągu dnia na diecie spożywamy koktajle mleczne. Ich przygotowanie nie zajmuje wiele czasu i poza mlekiem jest nam potrzebne żółtko jaja kurzego oraz owoce. Taka mieszanina, najlepiej zblendowana pozwala poczuć sytość w żołądku jak też dostarczyć organizmowi wszelkich niezbędnych substancji odżywczych.

Wartością dodaną koktajli jest wyzbycie się obrzęków i nadmiaru wody z organizmu, jak również oczyszczenie. Zapewnia to smukłość sylwetki i piękną skórę. Mleko, a także opcjonalnie jogurt dostarczają organizmowi wapń. Koktajl mleczno-jajeczny gwarantuje skórze odżywienie i nawilżenie dostarczając witaminę A oraz E wraz z substancjami tłuszczowymi uzupełniającymi niedoboru w płaszczu lipidowym skóry. Wapń wzmacnia zaś w mózgu połączenia nerwowe sprzyjając przewodzeniu impulsów nerwowych wyciszając nas skutecznie.

Jednodniowa dieta – przykładowe koktajle

Koktajle w diecie jednodniowej możemy komponować samodzielnie bazując na mleku i jogurcie naturalnym bez dodatków cukru. Kluczowymi składnikami winy być owoce, mogą je uzupełniać warzywa.

Koktajl jogurtowo-truskawkowy – porcja 370 kcal idealna na śniadanie. Zawiera ona 18g białka oraz 8g tłuszczu i 30g węglowodanów. Składnikami niezbędnymi do przygotowania porcji koktajlu jest kubek jogurtu 150g, najlepiej typu light oraz szklanka mleka półtoraporcentowego 250ml. Ponadto niezbędne będzie surowe żółtko oraz szczypta słodziku do smaku, a także około szklanki pokrojonych truskawek. Wystarczy wymieszać jogurt z mlekiem, żółtkiem i ewentualnie słodzikiem lub też alternatywnie cynamonem by uzyskać płynny koktajl, jakim polewamy owoce.

Jednodniowa dieta – koktajl mleczno-melonowy

Sytym posiłkiem w środku dnia może być koktajl odżywczy z mleka i melona. Porcja zawiera 200 kcal a składa się z około 170g melona oraz 2 łyżeczek soku z cytryny i szklanki mleka oraz jednego żółtka. Całości nadać smaku można poprzez wzbogacenie składu o kieliszek ajerkoniaku 25cl. Celem przygotowania napoju należy z miksować melona z alkoholem i sokiem z cytryny po czym dodać mleko i wymieszać ręcznie.

Jednodniowa dieta – rewitalizujący koktajl na koniec dnia

Doskonałym zakończeniem jednodniowej diety jest koktajl rewitalizujący. Dostarcza on potas oraz magnez niezbędny dla odzyskania sił, energii. Zapewnienie tych pierwiastków w posiłku usprawnia przewodzenie impulsów nerwowych łagodząc napięcie. Koktajl ten wskazany jest też do picia na czczo, potęguje wówczas efekt oczyszczający i odchudzający zarazem. Jedna porcja tego napoju to zaledwie 80 kcal, w jakich znajdziemy aż 30 mg magnezu i 150 mg wapnia.

Składnikami koktajlu winny być : pół szklanki jogurtu, koniecznie naturalnego oraz pół szklanki soku wielowarzywnego, może być kartonikowy. Ponadto potrzebne będą zioła posiekane, najlepiej świeże w ilości po łyżeczce mięty, pokrzywy, naci pietruszki, szpinaku itp. Do smaku należy przygotować pieprz i sól. Jogurt należy zmiksować wraz z ziołami, kolejno dodając sok warzywny, który można z powodzeniem zastąpić sokiem pomidorowym, źródłem potasu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *