Chiński kalendarz płci

Chiński kalendarz płci – na czym polega? Określenie płci dziecka

Chiński kalendarz płci jest jedynym ze środków planowania płci dziecka. Bazuje on na dwóch informacji: wieku mamy (istotne: idzie o wiek księżycowy) oraz miesiącu poczęcia. Oraz tak np. osiemnastoletnie kobiety mają większe możliwości na narodzenie chłopców (dziewczyny mogły zostać poczęte tylko w styczniu oraz w marcu), natomiast u trzydziestolatek są większe szanse na to, iż na świat przyjdą dziewczyny (chłopcy mogli zostać poczęci tylko w styczniu, listopadzie oraz w grudniu).

Chiński kalendarz płci – historia powstawania

Historia, jaka wiąże się z chińskim kalendarzem płci, jest dosyć ciekawa. Sięga ponad 700 lat w przeszłość. Do teraz nieznany jest nam autor owego wymysłu, lecz są określone założenia, jakie pokazują na Chińczyka pochodzącego ze szlacheckiej rodziny. Chiński kalendarz płci znaleziono niedaleko Pekinu. Znajdował się on w antycznym grobowcu. Dawniejsze wykorzystanie kalendarza różniło się od obecnego. Opracowano go przede wszystkim, żeby spełnić potrzeby rodzin pragnących chłopców jako następnego dziecka. Miejscowe społeczeństwo uznawało kobiety za osoby niepożądane w aktywności ruchowej. Panowie byli silniejsi. Panie miały zajmować się domem i rodzeniem dzieci. W aktualnych czasach kalendarz płci ma podwójne wykorzystanie.

Chiński kalendarz płci – opis Pierwowzór starożytnych tablic zawierających planowaną płeć dziecka we współzależności od wieku mamy oraz miesiąca poczęcia znajduje się w Instytucie Nauki w Pekinie. W Chinach generalnie wierzy się w ich efektywność. Chiński kalendarz płci opiera się na kalendarzu słoneczno-księżycowym. W roku jest 12 miesięcy, chociaż co pewien okres pojawia się miesiąc trzynasty. Każdy miesiąc ma 29-20 dni. Teraz są dwie kategorie chińskiego kalendarza płci – biorący pod uwagę wiek mamy w czasie zajścia w ciążę bądź narodzenia dziecka.

Chiński kalendarz płci – określenie płci dziecka

Rodzice od zawsze chcieli mieć wpływ na płeć własnego dziecka, natomiast następnie – nim maleństwo przyjdzie na świat – określić, czy będzie to chłopiec, lub dziewczyna. W tymże celu wykorzystywano od wieków różnorodne metody oraz pozycje seksualne, zalecano specjalistyczne typy diety lub typy zbliżenia. Jedną spośród form, jaką przyszli rodzice posługują się od prawie 700 lat, jest właśnie chiński kalendarz płodności (kalendarz chiński jest to plan księżycowo-słoneczny, jaki dzieli rok na 12 miesięcy po 29 oraz 30 dni; co pewien czas dodaje się w nim 13. miesiąc). Ta forma planowania płci dziecka jest relatywnie trudna oraz wsparta na założeniu, iż we wskazanym wieku oraz danym miesiącu można począć chłopca bądź dziewczynkę. Kolejna wersja chińskiego kalendarza płodności mówi o wieku mamy, lecz nie w chwili poczęcia, natomiast porodu.

Zasada obowiązywania kalkulatora na bazie chińskiego kalendarza płci

Odczytanie płci dziecka z kalendarza jest niezwykle łatwe. Niezbędne są tylko wiek mamy w konkretnym okresie (lata skończone) i miesiąc poczęcia. Na ich bazie (i w podłożu o chiński kalendarz księżycowy) Chińczycy sporządzili kalendarz płci, z jakiego możemy korzystać do teraz. „Rezultat” można wyczytać ze specjalistycznej tabeli bądź zaczerpnąć ze specjalnego kalkulatora wstawiając datę narodzenia mamy oraz datę poczęcia. Trzeba pamiętać jednakże, iż chiński kalendarz płci ma służyć zabawie oraz nie jest techniką medyczną. Chociaż nie wolno traktować go do końca poważnie, może być doskonałą rozrywką dla obojga rodziców, natomiast przy ociupince szczęścia, rzeczywiście może się sprawdzić.

Efektywność kalendarza

Co do trafności obliczeń robionych za pomocą chińskiego kalendarza płci są różne opinie. Chińczycy obstają, iż sięga ona przeszło 90%. Niejednokrotnie powołują się na badania pekińskiego instytutu, jakich efekty (najprawdopodobniej) zostały rozpowszechnione pocztą pantoflową. Brakuje na ich temat zweryfikowanych informacji, nie ma także dostępnych żadnych oficjalnych dokumentów. Co więcej, w przeciągu ubiegłych kilkunastu lat rozpoczęto mnóstwo prób zrozumienia rzeczywistego oddziaływania kalendarza płci. Efekty takich badań niezwykle niejednokrotnie wskazują, iż płeć dziecka jednakowo dobrze można sprawdzać za pomocą rzutu monetą.

Także pośród najbardziej zainteresowanych, więc świeżo upieczonych rodziców, zdania są podzielone – u poniektórych kalendarz się sprawdził, u pozostałych nie. Należy zatem pamiętać, iż nie winno się go traktować w 100% serio. Wedle praw chińskiego kalendarza płeć dziecka zależna jest nie jedynie od wieku mamy, lecz także od miesiąca współżycia. Tymczasem wpływ ojca jest zupełnie lekceważony. Jednak z punktu widzenia dzisiejszej wiedzy naukowej wiemy, iż o płci dziecka stanowią chromosomy X oraz Y. Komórka jajowa zawsze zawiera chromosom X. Dlatego (w określonym uproszczeniu) to właśnie mężczyzna, a dokładnie chromosom zamknięty w plemniku, stanowi o płci poczętego potomstwa.

Planowanie płci dziecka za pomocą kalendarza chińskiego to popularny od tysiącleci sposób. Jednakże dla większości świeżo upieczonych rodziców to, czy ich pociecha jest chłopcem, lub dziewczyną, nie ma zazwyczaj najmniejszego znaczenia. Znacznie bardziej liczy się zdrowie małego, tymczasem płeć dziecka zaczyna być ważna w momencie, kiedy rodzice mają już jedno bądź dwoje dzieci.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *