różnice płci

Różnice płci – czym się różni kobieta od mężczyzny, zaburzenia płci

Różnice płci to ważne zagadnienie w kontekście coraz popularniejszej teorii gender oraz łatwości dokonania zmiany płci w drodze zabiegów chirurgicznych. Niestety, albo na szczęście kobieta i mężczyzna różnią się nie tylko fizycznie, wizualnie, ale również psychicznie. Mimo iż budowa mózgu kobiety nie ma radykalnych odmienności od budowy mózgu mężczyzny, to jednak funkcjonowanie tego organu się różni znacząco.

Różnice płci – czy mózg ma płeć?

Obserwacja pozwala wyciągnąć namacalne wnioski. Kobieta woli wyzwania praktyczne, mężczyzna radzi sobie za to doskonale w problemach abstrakcyjnych. Mężczyźni doskonale orientują się w mapach, kobiety za to rewelacyjnie odczytują mowę ciała. Pozornie różnice te wydają się mało istotne, jednak kiedy przyjrzymy się bliżej okazuje się że rzutują na całokształt i nie są to tylko stereotypy, a swego rodzaju kod programu wrodzony i bardzo trudny do modyfikacji. Oczywiście zdarzają się pewne odchylenia i wyjątki, jednak nie o tym jest artykuł.

Co dzieli kobietę od mężczyzny

Kobieta to zwykle osoba emocjonalna, czuła i ciepła, co nie znaczy iż mężczyzna musi być oziębłym draniem bez uczuć, jednak poziom relacji i postrzegania emocji różni się wśród płci. Podobnie jak poczucie współzależności, kobiety cenią sobie niezależność, a jednocześnie dążą do związku i współzależności. Mężczyźni również kochają być niezależni, ale szukają oparcia w związku, który nadaje sens ich działaniom, rodzi odpowiedzialność jakiej potrzebują. Tym samym różnice są subtelne i leżą w rozumieniu, postrzeganiu tej samej cechy w odmienny sposób.

Empatia kobiety

Kobietom z zasady trudno jest rozdzielić emocje i rozsądek, które wpływają na szeroko pojęte uczucia i empatię, wynika to z zespolenia dwóch półkul mózgowych. To z tej odmienności wynika intuicja kobieca, mowa ciała itp. mówi się o mózgu kobiety jako wykrywaczu uczuć. To umiejętność wychwytywania subtelnych zmian pośród mnóstwa elementów otoczenia. Ponadto kobiety doskonale potrafią wczuć się cudze emocje, nieustannie analizując odczucia innych i wyciągając wnioski. Odpowiada za to wyczulenie zmysłów kobiety. Mężczyźni w tej kwestii są obojętni.

Gadulstwo kobiece

Kobiety od narodzin są bardziej otwarte, ciekawe, towarzyskie, szybciej mówią komplikując zdania, chętnie opowiadają używając szczegółowych opisów, kiedy mężczyźni skupiają się wyłącznie na istocie wypowiedzi, ścisłych pojęciach nie dbając o formę. Nie jest to wada, bowiem mężczyźni maja zdolność do wypowiedzi precyzyjnych i nad wyraz treściwych, które w określonych okolicznościach są priorytetem.

Różnice płci – kod genetyczny

Niesamowitym jest fakt, iż od urodzenia dziecko płci żeńskiej, niezależnie od wychowania ukierunkowuje swe zainteresowania w obszarze uczuć, więzi, rodziny, piękna itp. Natomiast dziecko płci męskiej wykazują spora obojętność wobec towarzystwa, egoizm, wygodę i perfekcję, a z czasem również pęd do rywalizacji i przewodnictwa. W wieku przedszkolnym różnice te pogłębiają się.

Chłopcy sięgają po klocki, wolą zabawy samotne, gdy dziewczynki uwielbiają grupę i zabawy w dom. Nawet kiedy bawią się klockami to ich budowle i towarzysząca im fabuła zabawy bazuje na uczuciach i sferze więzi, emocji. W wieku nastoletnim chłopcy za wszelką cenę pragną działania i rywalizacji, udowadniania swej przewagi, gdy dziewczęta skupiają się na urodzie, uczuciach.

Te różnice prowadzą do szeregu nieporozumień nie tylko w bójce o zabawkę, czy uwagę rodzica, ale również w życiu dorosłym i związku dojrzałej kobiety i mężczyzny. Wtedy to dochodzą różnice hormonalne powodujące agresywność u mężczyzn i drażliwość u kobiet. Pojawia się uległość kobiety wynikająca z empatii i żądza podporządkowania kobiety u mężczyzny. To niebezpieczny moment dla związku.

Różnice płci – zaburzenia płci

Jeśli kobieta przedstawia nad życie rodzinne karierę oznacza to zwykle zaburzenia płci. Powodów może być tej sytuacji kilka, najczęściej jest to kwestia substytucji bądź zaburzeń hormonalnych. Uzasadnieniem przejęcia roli mężczyzny u kobiety jest brak mężczyzny, który zaspokoiłby potrzeby kobiety w postaci poczucia bezpieczeństwa i więzi. Podobne sytuacje mają miejsce u mężczyzn.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *