Jak przesunąć miesiączkę

Jak przesunąć miesiączkę? Jak opóźnić okres różnymi sposobami?

Jak przesunąć miesiączkę? – W obecnych czasach wiele kobiet stoi przed dylematem jak w skuteczny i nie zagrażający zdrowiu sposób przesunąć okres. Przyczyn jakimi kierują się kobiety jest bardzo wiele, od chęci uniknięcia bólu przez komfort sytuacyjny lub zwykłą ludzką wygodę. W życiu kobiet zachodzą takie sytuacje, które wymuszają na człowieku chęć przesunięcia miesiączki o tydzień lub kilka dni. Nie trudno wyobrazić sobie sytuacje w której uciążliwa miesiączka wypada akurat w czasie upragnionego urlopu, dniu ślubu lub innej niesprzyjającej okoliczności. Organizm każdej kobiety stwarza możliwość regulowania miesiączki w dowolny sposób. Wystarczy skorzystać z kilku sprawdzonych metod.

Miesiączka

Miesiączka potocznie zwana okresem to naturalne zjawisko fizjologiczne zachodzące w organizmie każdej zdrowej i prawidłowo rozwijającej się kobiety. Jak przesunąć miesiączkęW skutek oddziaływania hormonów kobiecych dochodzi do uwolnienia z jajników komórki jajowej. Rozpoczyna ona wędrówkę, przemieszczanie się w kierunku macicy. Jeśli na swojej drodze napotka plemnik wówczas może dojść do zapłodnienia, jeśli jednak tak się nie stanie zewnętrzne warstwy macicy ulegają złuszczeniu czego efektem jest krwawienie.

Przesunięcie miesiączki z wykorzystaniem ziołolecznictwa

Istnieje wiele sposobów na nieinwazyjne przesunięcie miesiączki. Wiele sprawdzonych sposób odpowiadających na pytanie – jak przesunąć okres? Jedną z nich stanowią miedzy innymi zioła. Zastosowanie ich może wywołać skutek przyśpieszenia zbliżającego się okresu. Które z ziół pomagają w tym procesie? Powszechnie uważa się iż napar lub herbata z natki pietruszki jest najbardziej odpowiednia ale także napar z imbiru oraz krwawnika. Zaleca się stosowanie i przygotowanie naparu w odpowiednich proporcjach i czasie. Otóż w praktyce należy około garści świeżej naci pietruszki zaparzyć we wrzątku w dowolnym naczyniu przez czas nie dłuższy niż pół godziny. Następnie należy przecedzić zioła od wywaru tak aby usunąć pozostałości pietruszki. Wywar ten należy spożywać około trzech razy w ciągu dnia.

Jak przesunąć okres – tabletki antykoncepcyjne hormonalne

Inna metodą stosowaną w skutecznym przesunięciu miesiączki jest terapia hormonalna. Należy mieć na uwadze zawsze własne zdrowie dlatego przed rozpoczęciem tej metody konieczna jest konsultacja z lekarzem ginekologiem który rozpisze sposób w jaki sposób prawidłowo zażyć tabletki aby ominąć miesiączkę.

Tabletki antykoncepcyjne niekiedy przepisywane są przez lekarzy w celu zminimalizowania dokuczliwych i uciążliwych bólów miesiączkowych.

Metoda antykoncepcyjna polega na przyjmowaniu przez pacjentkę syntetycznych hormonów. Ich działanie jest powstrzymujące, opóźniające produkcję hormonów które są wytwarzane naturalnie przez organizm kobiety. Efektem ich przyjmowania jest zanik czasowy owulacji ale także brak zjawiska złuszczania się błony śluzowej macicy. Skutkiem takiego działania nie do chodzi do krwawienia.

Plastry antykoncepcyjne

Stosując jako metodą zabezpieczenia przed ciążą plastry antykoncepcyjne konieczne jest w celu uzyskania efektu opóźnienia miesiączki ciągłość w jej stosowaniu. Standardowo kobieta powinna wykonać tygodniową przerwę w stosowaniu tej metody w celu zmotywowania organizmu do działania którego efektem będzie miesiączka. Jeśli jednak wyeliminujemy tą przerwę wówczas organizm nie otrzyma bodźca i miesiączka nie wystąpi. Metodę tą zaleca się konsultować z lekarzem lub po dokładnym zapoznaniu z instrukcją dołączoną do preparatu.

Jak przesunąć okres, czyli zastosowanie tabletek sezonalnych

Historia medycyny wskazuje na przypadki które nie zalecają stosowania metod przesuwania okresu. W XXI wieku pogląd ten ulega całkowitej zmianie a lekarze specjaliści wskazują tę metodę jako całkowicie bezpieczna i nieinwazyjną dla organizmu kobiety.

Dość nowym sposobem dostępnym na rynku farmakologicznym jest tak zwana tabletka sezonalna. Co to takiego? Czy odpowie na pytanie „jak przesunąć okres„?

Tabletka sezonalna – jej oddziaływanie na organizm kobiety jest jednakowe jak w przypadku antykoncepcji hormonalnej z tą różnicą iż jest ona sprzedawana bez konieczności posiadania recepty od specjalisty. Dzięki zastosowaniu tabletki sezonalnej, kobieta może wstrzymać okres na czas około trzech miesięcy. Jak do tej pory nie odnotowano żadnych skutków ubocznych stosowania tej metody w praktyce.

Leki a przesunięcie miesiączki

Inna metodą na zmianę czasu miesiączkowania w szczególności zalecana dla kobiet które nie stosują żadnej metody hormonalnej jest przyjmowanie konkretnego leku. Konieczna w takiej sytuacji jest konsultacja z lekarzem który na szczególną prośbę pacjentki może przepisać dany lek. Jednym z takich preparatów jest Noretisteron, jest to tabletka na bazie hormonów która w skuteczny opóźnia okres (krwawienie).

Stosowanie? Zawsze w pierwszej kolejności należy stosować się do zaleceń lekarza. Zazwyczaj obejmuje ono rozpoczęcie stosowania leku nie później niż trzy dni przed datą spodziewanej miesiączki. Po zakończeniu przyjmowania leku w ciągu kilku kolejnych dni nastąpi krwawienie.

Inne leki najczęściej stosowane w przesunięciu miesiączki to leki zawierającej w znacznej ilości żeński hormon takie jak Luteina czy Gestomikron. Wówczas także lekarz powinien stosownie poinstruować kobietę co do sposobu przyjmowania powyższego leku.

Zawsze wybór metody przesunięcia miesiączki wiąże się z pewnymi plusami oraz minusami. Niewątpliwym plusem jest komfort kobiety, eliminacja czasowego bólu i niedogodności z higienicznego punktu widzenia. Minus mogą ale nie muszą stanowić plamienia lub wzdęcia powstałe na skutek zbyt długiego narastania błony śluzowej macicy.

Mamy nadzieję, że już wiesz jak przesunąć okres i z całą pewnością wiesz jakie wiążą się za tym konsekwencje. W przypadku pytań, proszę pozostaw komentarz pod artykułem.

Komentarze

  1. Witam,
    Czy po zakończeniu brania tabletki opóźniającej okres, on się pojawia i wtedy od dnia pojawienia się liczymy dni do kolejnego razu? Czy jednak organizm zostaje przy swoim cyklu niezależnie od brania tabletek?
    Pozdrawiam

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *