maseczka odmładzająca

Maseczka odmładzająca – sposób przyrządzenia maseczki młodości

Maseczka odmładzająca – czy istnieje maseczka odmładzająca dająca lepsze efekty niż słynny botoks? Owszem! Botoks należy do metod inwazyjnych i kosztownych w poprawie wyglądu. Alternatywą dla niego są liczne preparaty odmładzające oferowane przez producentów kosmetyków i dermokosmetyków. Jedna z propozycji dla zachowania pięknego wyglądu i odmłodzenia skóry jest maseczka wykonana z naturalnych składników.

Moc natury – maseczka odmładzająca

Zwykle to co naturalne działa doskonale, jest bezpieczne, jednak na efekty należy poczekać. Ta maseczka nie wymaga cierpliwości. Dzięki niej odmłodzisz skórę, wyrównasz jej koloryt i nadasz jej elastyczności już w dziesięć dni. Po tym czasie będziesz nie do poznania, młodsza o co najmniej dziesięć lat. Młody wygląd jest coraz bardziej pożądany nie tylko przez kobiety, ale i mężczyzn. Efekty są zachwycające. Ten przepis jest godzien polecenia, zwłaszcza iż sposób przygotowania jest stosunkowo łatwy i tani.

Alternatywa dla zabiegów kosmetycznych

Konkurencją dla zabiegów chirurgii plastycznej i kosmetologii jest moc natury – maseczka odmładzająca jaką prezentuje mieszanina oleju kokosowego, cytryny oraz białka jaja kurzego. Są to składniki powszechnie dostępne i co więcej bardzo tanie. Maseczkę możemy wykonać każdorazowo świeżą.

Do wykonania maseczki odmładzającej potrzebne będą następujące składniki: 1/2 łyżeczki oleju kokosowego – warto jest zadbać o wysokiej jakości olej kokosowy 1/2 łyżeczki soku z cytryny – cytrynę należy wycisnąć osuwając pestki białko z 1 jaja kurzego – można zastosować białko jaj kaczego, gęsiego itd. zachowując proporcje ilościowe względem typowego jajka kurzego

Sposób przyrządzenia maseczki młodości

Nie trzeba być farmaceutą ani medykiem, aby przygotować tę odżywczą maseczkę. Chcąc zapewnić sobie naturalne piękno bez udziału salonu urody warto wykonać tę maseczkę! Na początku należy przygotować składniki, czyli odcisnąć i odmierzyć sok z cytryny, po czym oddzielić białko od żółtka. Białko należy ubić na pianę, a następnie dodać pozostałe składniki. W dalszym ciągu ubić aż powstanie jednolita masa, którą należy nałożyć na skórę równomiernie rozprowadzając.

Uwaga!

Ważne, aby skóra twarzy była przed nałożeniem maseczki dobrze oczyszczona. Preparat należy wmasować w skórę delikatnymi ruchami kolistymi i zaczekać około kwadransa na wchłonięcie się substancji odżywczych. Po upływie tego czasu maseczka winna zaschnąć na twarzy. Należy ją zmyć stosując czystą wodę lub herbatą rumiankową, które dodatkowo wzmocni efekt kuracji.

Zabieg ten należy powtarzać wedle uznania i potrzeb. Jest on w pełni bezpieczny, co za tym idzie można go wielokrotnie powtarzać bez ryzyka zaszkodzenia skórze. Wskazana częstotliwością stosowania maseczki jest raz dziennie przez minimum dziesięć dni. Efekt jednak zależy od kondycji skóry w chwili wyjściowej oraz oczekiwanych efektów, a także osobistych skłonności do wchłaniania składników maseczki.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *