Badania krwi w domu – profilaktyka zdrowotna z dojazdem do pacjenta

Badania krwi stanowią ważny element profilaktyki zdrowotnej oraz monitorowania przebiegu i leczenia chorób. Wiele osób może jednak mieć trudności z udaniem się do przychodni lub laboratorium diagnostycznego, przez co zaniedbuje profilaktykę i kontrolowanie stanu zdrowia. Usługa ALAB w domu umożliwia wykonanie badań krwi bez konieczności wychodzenia z domu. Dowiedz się, dla kogo jest przeznaczona i jak umówić się na badania krwi z dojazdem do pacjenta.

Badania krwi w domu – dla kogo?

Z dojazdem do przychodni lub laboratorium diagnostycznego problem mogą mieć przede wszystkim osoby starsze, schorowane lub osoby z niepełnosprawnościami i ograniczeniami ruchowymi. Wizyta w placówce medycznej może być też bardzo stresująca dla małych dzieci, natomiast osoby dorosłe w obliczu coraz szybszego tempa życia często nie mogą znaleźć czasu na profilaktykę. Właśnie w trosce o komfort, bezpieczeństwo i czas ALAB laboratoria umożliwia badania krwi w domu w ramach usługi ALAB w domu. Przeznaczone są one dla wszystkich osób, które dla własnego komfortu lub z powodu braku czasu i możliwości dojazdu wolą wykonać badania bez wychodzenia z domu. Pobrania krwi z dojazdem do pacjenta realizowane są u dorosłych i dzieci od 5. roku życia.

Gdzie dostępne są badania krwi w domu?

Pobranie krwi w domu na ten moment dostępne jest w Warszawie, Poznaniu, Rzeszowie, Katowicach, Wrocławiu i Łodzi. Niebawem usługa będzie dostępna także w innych lokalizacjach.

Jak przebiega pobranie krwi w domu?

Badanie krwi w domu to rozwiązanie wygodne dla pacjentów, pozwalające im zaoszczędzić sporo czasu i oddać próbkę krwi w komfortowych warunkach. Aby z niego skorzystać, wystarczy umówić się telefonicznie bądź poprzez formularz kontaktowy ALAB w domu. Następnie należy przygotować się do badania i oczekiwać pielęgniarki. Wyniki można odebrać online, bez wychodzenia z domu.

Nie musisz obawiać się o bezpieczeństwo wykonywanych badań. Wykwalifikowany personel zadba o to, aby pobranie krwi odbyło się sprawnie i w bezpiecznych warunkach. Transport próbek także odbywa się z zachowaniem najwyższych standardów jakości.

Pobranie krwi w domu – przygotowanie do badania

Przygotowanie do badania krwi w domu nie wymaga wysiłku, należy pamiętać jedynie o kilku prostych zasadach:

  • pacjent powinien być na czczo, ostatni posiłek należy spożyć najpóźniej 12 przed pobraniem krwi, natomiast rano przed badaniem można wypić szklankę niegazowanej wody;
  • należy być wypoczętym i wyspanym, unikać intensywnego wysiłku fizycznego na 24 godziny przed badaniem;
  • na 2-3 dni należy odstawić używki, w tym kawę;
  • 15 minut przed badaniem należy zrelaksować się w pozycji siedzącej;
  • przed pobraniem krwi nie przyjmuj porannej porcji leków i suplementów diety, chyba że lekarz zaleci inaczej, o przyjmowanych lekach należy poinformować pielęgniarkę.

Nie rezygnuj ze zdrowia – badania krwi w domu

Badania krwi warto wykonywać w ramach profilaktyki lub monitorowania leczenia różnych chorób. Z różnych powodów, np. braku czasu czy problemów z dojazdem do laboratorium, niektóre osoby mogą je odwlekać. Optymalnym rozwiązaniem mogą być badania krwi w domu. Nie masz czasu lub możliwości udać się do laboratorium? Dzięki możliwości pobrania krwi w domu nie musisz rezygnować ze swojego zdrowia.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *