jarmuż

Jarmuż – zacznij go jeść a osiągniesz wymarzoną sylwetkę

Jarmuż – zacznij go jeść a osiągniesz wymarzoną sylwetkę. Zielone koktajle to zdrowy i pożywny detoks dla twojego organizmu. W obecnych czasach zapanowała moda na koktajle, smoothie i wszelkie mieszanki które dowartościują organizm i jednocześnie ułatwią spalić to co zbędne – czyli kilogramy. Odpowiedzią na zielone zapotrzebowanie jest jarmuż. Co to takiego? Super food – to bardzo modne dziś słowo oznacza produkt o szczególnie dużej wartości odżywczej. Choć smak jarmużu nie zachęca to jednak świadomość funkcji i działania przeważa nad walorami smakowymi. Spróbuj niezwłocznie a pozbędziesz się nadmiaru kilogramów!!

Jarmuż – właściwości

jarmużJarmuż to odmiana kapusty charakteryzująca się zielonym kolorem i sztywnymi karbowanymi liśćmi. Roślinę tą ze względu na rosnącą popularność i szerokie zastosowanie bez problemu odnajdziemy w każdym większym sklepie. Aby jednak mieć gwarancje jakości możemy się pokusić o samodzielne jej wyhodowanie gdyż nie przysparza to zbędnej trudności.

Jarmuż posiada szereg właściwości zdrowotnych gdyż zawiera takie witaminy jak witamina C, A, K, B6, tiaminę, ryboflawinę, niacynę, kwas foliowy. Sałatka ze świeżych warzyw na bazie jarmużu pozwoli dostarczyć całodzienną dawkę witamin dla naszego organizmu.

Pamiętaj że w 100 gramach jarmużu jest 157 mg wapnia. To więcej niż w 100 ml mleka! Dieta bogata w jarmuż jest źródłem potasu, miedzi i manganu. Dlatego ta zielona roślina powinien być nieodłącznym elementem diety w prewencji i leczeniu osteoporozy ze względu na znaczną zawartość wapnia. I nie tylko dzięki znacznej zawartości witaminy K stanowi doskonałe antidotum na dolegliwości menstruacyjne poprzez prawidłową regulacje procesu krzepnięcia krwi w organizmie.

Zielonym w odchudzanie

Jarmuż posiada bardzo nieznaczną wartość kaloryczną dzięki czemu jest idealny do stosowania go w odchudzaniu. Znikome zawartości tłuszczu które znajdują się w tej zielonej roślinie czynią z niej super dietę eliminującą zbędne kilogramy. Może stanowić doskonały dodatek do sałatek, koktajli, jej spożycie jest wyłącznie kwestą gustu i smaku.

Jarmuż można jeść nawet w dużych ilościach bez obaw o figurę. Jarmuż zawiera także błonnik, potas i wapń. Jak na warzywo zawiera w sobie niemal 1/5 normy na wapń dla osoby dorosłej. Ze względu na zawartość karotenów i witaminy K, warto jarmuż podawać z tłuszczem np.: oliwą z oliwek. W ten sposób składniki te lepiej będą się wchłaniać w organizmie. Jarmuż stanowi część każdej zdrowej diety. Praktycznie wszyscy lekarze i dietetycy nalegają, byśmy wprowadzili więcej produktów pochodzenia roślinnego do naszej diety, jarmuż będzie więc bardzo dobrym wyborem, również jeśli chodzi o odchudzanie.

Doskonały odchudzający koktajl z zielonego jarmużu

Składniki niezbędne do przygotowalnia koktajlu:

  • 2 duże garście liści jarmużu,
  • 2 plastry ananasa z puszki,
  • 2 sztuki obranego ze skórki kiwi,
  • 2 sztuki jabłek (średniej wielkości) obrane ze skórki i pozbawione gniazd nasiennych.

Odchudzający koktajl z jarmużu – sposób przygotowania

Liście świeżego jarmużu należy opłukać dokładnie pod chłodną wodą i pozostawić do odsączenia nadmiaru zgromadzonej wody. Następnie delikatnie rozrywając palcami liście umieścić je w naczyniu w którym będziemy blendować nasze produkty aby uzyskać idealny, niezastąpiony i jedyny w swoim rodzaju koktajl odchudzający. Kolejno dodaj ananasa, kiwi oraz jabłka i włącz blender na największe obroty na około 3-4 min.

Dawkowanie

Tak przygotowany koktajl nadaje się natychmiast do spożycia. Pij go codziennie a schudniesz błyskawicznie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *