napój chaas

Napój chaas lub maślanka – powody dla których powinnaś to pić rano!

Napój chaas lub maślanka – cierpisz na nadkwaśność po ciężkim posiłku? Jesteś spragniony po ciężkim dniu na słońcu? Cóż, zanim dotrzesz do butelki zimnego napoju, sody lub środka zobojętniającego kwas, spróbuj szklankę maślanki lub napoju chaas. Pyszny, zimny napój wykonany z twarogu i przypraw takich jak kmin rzymski, liście curry, imbir i sól, chaber lub po prostu maślanka ma pełne korzyści zdrowotne.

Oto dziewięć powodów, dla których powinieneś codziennie pić napój chaas lub maślankę.

Po posiłku pomaga uspokoić żołądek

Wyprodukowany z chłodnym, odwodnionym twarogiem, ten napój jest idealny do łagodzenia żołądka. Oprócz tego dodatek przypraw takich jak wspomniane przyprawy łagodzi  podrażnienia spowodowane pikantnymi potrawami.

Spala tłuszcze

Zdecydowałeś się na ciężki posiłek? Jeśli czujesz się jak przybrzeżny wieloryb lub jadłeś za dużo, wypij mały kieliszek maślanki – jest bardzo skuteczna w usuwaniu tłuszczu, który normalnie pokrywa wewnętrzne ściany żołądka. Oprócz tego, imbir, pieprz i inne przyprawy pomagają poprawić trawienie, a tym samym zapobiec kiwaniu.

Pomoc w trawieniu

Wszystkie wspomniane przyprawy działają jako doskonały środek trawienny. Właściwości przyprawowe połączone z łagodzącymi i odświeżającymi właściwościami maślanki albo twarogu trawienie. Więc jeśli poczujesz niestrawność – popij chaas albo maślankę dla ulgi.

To doskonałe narzędzie zapobiegające odwodnieniu

Posiada sól, wodę, twaróg i przyprawy – wszystkie zmieszane, aby napój był pyszny. Wypełnione elektrolitami i dużą ilością wody, chaas jest najlepszą rzeczą, jaką możesz dać ciału w walce z odwodnieniem.

Daje ci wapń w tłuszczu

Osoby nietolerujące laktozy, tracą na naturalnym wapniu. Właśnie wtedy w organizmie dochodzi do chaosu. Maślanka pomaga osobom tolerującym laktozę oferując dawkę wapnia bez powodowania działań niepożądanych.

Oprócz tego napój zapobiega niedoborowi witamin, zmniejsza wysokie ciśnienie krwi, zmniejsza poziom cholesterolu i zmniejsza kwasowość.

Oto przepis na domowy chaas! (pamiętaj, że alternatywą zawsze będzie po prostu schłodzona maślanka)

Składniki:

  • Świeży twaróg – pół szklanki
  • Zimna woda – jedna szklanka
  • Sól dla smaku
  • Czarny pieprz
  • Imbir
  • Liście curry (kadi patta) – dwa do trzech liści
  • Liście kolendry (dhania patta) – niewielka garść liści
  • Zielone chili – jedna drobna siekana

Metoda:

Weź pieprz, jeera, kadi patta, dhania patta i imbir w moździerzu i tłuczku i dobrze je rozgnieć. Dodać wodę i dokładnie wymieszać, tworząc jednorodny roztwór. Teraz dodaj sól i mieszaninę do roztworu. Dobrze wymieszać i podawać zimne.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *