reumatoidalne zapalenie stawów

Reumatoidalne zapalenie stawów – 6 skutecznych ziołowych lekarstw

Reumatoidalne zapalenie stawów – te ziołowe środki zaradcze mogą pomóc w zapewnieniu ulgi w bolesnych objawach jakie niesie za sobą reumatoidalne zapalenie stawów.

Reumatoidalne zapalenie stawów (RA) jest autoimmunologicznym chronicznym stanem zapalnym, które dotyka stawów pacjenta, zwłaszcza w dłoniach i stopach. Ma to zasadniczo wpływ na osoby w średnim wieku i starszych oraz może znacząco wpłynąć na jakość życia, a w skrajnych przypadkach również zmusić niektórych pacjentów do depresji. Nawet młodsze osoby mogą być podatne na tę osłabiającą chorobę, która powoduje wiele bolesnych obrzęków, co ostatecznie prowadzi do erozji kostnej.

Do tego dnia nie ma idealnego rozwiązania na tę chorobę –  lekarze mają tendencję do leczenia objawowo przy pomocy leków, a w bardziej przewlekłych przypadkach, proponują również wspólne operacje. Niektórzy twierdzą jednak, że objawy można znacząco złagodzić dzięki naturalnym metodom. Oto niektóre z nich.

Olejek imbirowy na reumatoidalne zapalenie stawów

Imbir był używany od wieków w ramach tradycyjnego systemu medycyny ze względu na jego właściwości przeciwzapalne. Imbir jest skuteczny w walce z objawami RA, ponieważ indyjscy naukowcy odkryli, że olej imbirowy powoduje znaczne zahamowanie obrzęku stawów i ma silne właściwości przeciwzapalne i przeciwreumatyczne. Możesz dodać olej imbirowy do swojej diety, aby uzyskać trochę ulgi.

Ananas na reumatoidalne zapalenie stawów

Ananas jest stosowany jako roślina lecznicza od 18 wieku i posiada wiele korzyści zdrowotnych, a także może obniżyć poziom cholesterolu. To dlatego, że ananas zawiera bromelainę, która ma również silne właściwości przeciwzapalne. W badaniu, w którym bromelaina podawano pacjentom z RA, stwierdzono, że prawie 72% z nich doświadczyło zmniejszenia obrzęku i bólów stawów. Możesz czerpać korzyści z bromelainy przez kieliszek świeżego soku ananasowego dziennie.

Nocny jaśmin (Harsingar)

Nocny jaśmin lub harsingar to roślina pochodząca z Bengalu Zachodniego i jest szeroko stosowana w leczeniu zapalenia stawów. Doustne podawanie ekstraktów z jaśminu nocnego może znacząco zmniejszyć stan zapalny stawów. Takie badanie przeprowadzone przez indyjskich badaczy w 1997 roku. To liście, które są powszechnie stosowane w leczeniu reumatoidalnego zapalenia stawów – jaśmin jest uważany za święte drzewo w mitologii hinduskiej.

Chirayita

To zioło lecznicze pochodzi od regionów Himalajów w Indiach i jest również powszechnie stosowane. Głównymi aktywnymi składnikami chiryity są swerchirina, swertanon i swertianina, które wykazują właściwości przeciwzapalne, dzięki czemu jest stosowana w leczeniu reumatoidalnego zapalenia stawów.

Smak jest gorzki, ale działa dlatego wszystkie części rośliny są stosowane w szerokim zakresie dolegliwości, w tym do reumatoidalnego zapalenia stawów. Jest dostępny w postaci sproszkowanej lub jako wysuszone ziele. Należy jednak zachować ostrożność przy zakupie chiryita na rynku, ponieważ może być zafałszowana i skonsultować się z wiarygodnym specjalistą w celu uzyskania właściwej dawki.

Szafran

Ta droga przyprawa jest powszechnie używana jako afrodyzjak – jest znana z szerokiego zakresu korzyści zdrowotnych. Jednym z nich jest to, że wyciągi z szafranu zawierają właściwości przeciwzapalne. Możesz spróbować dodać przyprawy do swojej diety częściej, aby uzyskać jakąś formę ulgi w bólu, obrzęku i zapalenia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *