farbowanie włosów

Farbowanie włosów – Czy farbowanie włosów naprawdę jest szkodliwe?

Farbowanie włosów – Międzynarodowa Agencja Badań nad Rakiem we francuskim Lionie przeprowadziła badanie, które jasno pokazało, że farby do włosów, które znajdujemy na sklepowych półkach wykazują właściwości mogące przyczyniać się do rozwoju chorób nowotworowych.

W przeprowadzonym badaniu wzięło udział blisko tysiąc osób. Wszystkich podzielono na dwie grupy. W pierwszej znaleźli się ci, którzy każdego miesiąca regularnie farbowali włosy komercyjnymi produktami, w drugiej z kolei znaleźli się ci, którzy cieszyli się naturalną barwą włosów. Po sprawdzeniu przeprowadzonego testu naukowcy odkryli, że w szczególności wśród kobiet farbujących włosy ryzyko zachorowania na raka znacznie wzrasta.

No dobrze, ale czy istnieje jakaś skuteczna alternatywa?

Okazuje się, że tak! Jeszcze kilka dekad temu kiedy komercyjny rynek ubogi był w produkty do farbowania włosów ludzie szukali innych, równie skutecznych rozwiązań. Z ich odkryć może dziś bezpiecznie korzystać całe społeczeństwo. Zanim przejdziemy jednak do sedna tego artykułu podpowiemy jeszcze o kilku zasadach, których od dziś powinieneś bardzo przestrzegać.

  1. Po pierwsze – podczas wizyty u swojego fryzjera zapytaj go, czy w swojej pracy stosuje także ziołowe barwniki do włosów.
  2. Po drugie – jeśli nie jesteś w stanie zrezygnować z konwencjonalnych farb stosuj przynajmniej te o jasnym odcieniu bowiem w nich znajduje się mniej toksycznych substancji.

Farbowanie włosów – a oto domowej roboty farby do włosów!

Pierwsza receptura pozwoli Ci stworzyć farbę o jasnym, ale naturalnym odcieniu.

Składniki:

 

  1. Najpierw na całą długość włosów nałóż sok z cytryny i pozostaw na kilka godzin. Po spłukaniu zauważysz, że Twoje włosy rozjaśniły się o kilka tonów.
  2. Następnie nałóż herbatę rumiankową i pozwól jej działać tak, jak cytrynie. Po tej kuracji włosy nie tylko będą naturalnie jasne, ale również odżywione, miękkie i lśniące.

Możesz również zastosować inne zioła, dzięki którym Twoje włosy nabiorą na przykład odcienia czerwonego lub kasztanowego. Świetnie sprawdza się tutaj chociażby sok burakowy.

Warto pamiętać o tym, że medycyna alternatywna daje nam naprawdę ogromne możliwości. To właśnie dzięki niej nie musimy codziennie sięgać po komercyjne produkty kosmetyczne czy lecznicze. W ten sposób dbamy o dobrą kondycję swojego organizmu, chronimy się przed licznymi dolegliwościami, które uniemożliwiają normalne funckjonowanie, zabezpieczamy się przed rozwojem chorób nowotworowych i co równie ważne – nie wydajemy kroci na produkty, co do których skuteczności nie możemy być przekonani, Naturalne barwniki do włosów działają świetnie, choć efekt ich działania utrzymuje się stosunkowo krótko. Na szczęście są tanie a przy tym bezpieczne więc farbowanie można powtarzać naprawdę bardzo często.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *