niebieskie soczewki

Jak dobrać niebieskie soczewki kolorowe do Twoich potrzeb?

Kolorowe soczewki są bardzo popularne. Zasługa leży po stronie ich różnorodności – dopasowania do potrzeb osób z wadami wzroku oraz zdrowych, osób młodszych i starszych, poszukujących naturalnych i zwariowanych kolorów. Ta mnogość rozwiązań może jednak sprawiać problem, kiedy przychodzi do wyboru konkretnych soczewek. Z tego powodu postanowiliśmy trochę pomóc, opisując, jak wybrać niebieskie soczewki kontaktowe. Z tego artykułu dowiesz się, na co zwrócić uwagę przed ich zakupem i poznasz kilka konkretnych propozycji tego typu soczewek kolorowych.

Po co komukolwiek niebieskie szkła kontaktowe?

Kolorowe soczewki kontaktowe to świetny sposób na korekcję wzroku przy jednoczesnej poprawie wyglądu nie tylko oczu, ale i całej twarzy. To świetna zmiana i odświeżenie kreacji. Jeśli korzystasz z soczewek regularnie, założenie od czasu do czasu wielobarwnej wersji na pewno da Ci mnóstwo frajdy. A znajomi? Będą pozytywnie zaskoczeni.

Niebieskie soczewki kontaktowe są wyjątkowe, i to z kilku powodów. Dzięki temu, że kolor jest naturalny, nie zmienia on diametralnie estetyki oczu, a tylko (lub aż) pogłębia ich kolor, dodając piękna i szlachetności. Niebieskie soczewki optycznie powiększają tęczówkę, dzięki czemu oko wydaje się większe i automatycznie dużo atrakcyjniejsze, w szczególności u kobiet. Badania pokazują, że niebieskie oczy wzbudzają sympatię i zaufanie oraz działają uspokajająco na rozmówcę. Niebieski odcień wzmacnia kontury oglądanych przedmiotów i redukuje ilość odbijanego światła, co odrobinę odciąża wzrok.

2 rzeczy, na które koniecznie powinieneś zwrócić uwagę przed zakupem niebieskich soczewek

W procesie wyboru kolorowych soczewek kontaktowych są dwie drogi – wybór takiego koloru, jaki Ci się najzwyczajniej w świecie podoba, bez względu na to, czy pasuje on do Twoich cech autonomicznych lub wybór koloru zgodnego z nimi. Jeśli wybierzesz drugą opcję, weź pod uwagę:

 • Kolor cery – w tym przypadku niebieskie soczewki kontaktowe to strzał w dziesiątkę u osób z ciemną skórą. Jasne szkła stanowią bowiem piękny kontrast, dzięki któremu cała stylizacja staje się dynamiczniejsza i bardziej wyrazista. To daje efekt “wow”.
 • Kolor włosów – tu też działa zasada odwrotności, zgodnie z którą niebieskie soczewki kontaktowe polecane są przede wszystkim osobom o ciemnych włosach – szatynom i brunetom.

Pamiętaj jednak, że wybór należy do Ciebie, a powyższe uwagi to wyłącznie wskazówki!

Rodzaje niebieskich soczewek kolorowych

Choć kategoria “soczewki kolorowe niebieskie” wydaje się i tak dość mocno zawężona, to wiedz, że szkła te dzielą się jeszcze na kilka rodzajów:

 • niebieskie soczewki jednodniowe,
 • niebieskie soczewki miesięczne,
 • niebieskie soczewki z mocą korekcyjną – ujemną lub dodatnią,
 • niebieskie soczewki “zerówki” – bez mocy korekcyjnej.

To dobra wiadomość, bo możesz dopasować je w 100% do swoich preferencji i potrzeb. Jednodniowa odmiana jest idealna dla osób, ceniących sobie ponad wszystko higienę i wygodę stosowania oraz chcących nosić kolorowe soczewki od święta – nie każdego dnia. Z drugiej strony są soczewki miesięczne – w sam raz dla osób, niemających problemu z wykonywaniem regularnych czynności (cowieczornym oczyszczaniem soczewek) i pewnych, że będą korzystać z nich przez większą część miesiąca. Bo choć szkła można przechowywać nieużywane w pojemniczku, to i tak maksymalnie przez kilka dni.

A jeśli chodzi o moc korekcyjną i jej brak – obecność “zerówek” na rynku umożliwiła korzystanie z kolorowych soczewek również osobom, nie borykającym się z żadną wadą wzroku. Dzięki ciągłym unowocześnieniom z tego efektownego dodatku mogą korzystać również krótko- i dalekowidzowie, w tym nawet o bardzo dużych wartościach posiadanej wady.

Jakie niebieskie soczewki kolorowe wybrać? Konkretne propozycje

Wśród dostępnych rozwiązań na uwagę zasługują Air Optix® Colors. To miękkie, kolorowe soczewki kontaktowe stworzone przez jednego z najbardziej cenionych producentów: markę Alcon®. Przeznaczone są do miesięcznego stosowania, dla krótko- oraz dalekowidzów i osób bez żadnej wady wzroku. Cechuje je:

 • bardzo wysoki współczynnik przepuszczalności tlenowej – jest gwarancją zdrowych i wypoczętych oczu,
 • odporność na zanieczyszczenia – soczewki gromadzą znacznie mniej osadów białkowych i lipidowych, dzięki czemu pozostają czyste i świeże przez dłuższy czas,
 • naturalność efektu koloryzacji – innowacja w postaci wdrukowania koloru do wnętrza soczewki, a nie tylko na jej powłokę sprawiła, że uzyskany dzięki nim efekt jest bardzo naturalny, a jednocześnie wyrazisty.

FreshLook® Colors są kolejnymi soczewkami kontaktowymi dostępnymi w kolorze zielonym. Kolorowe soczewki miesięcznej wymiany, stworzone zostały przez jednego z liderów – firmę Alcon®. Dostępne w wersji z mocą korekcyjną lub bez. Ich charakterystyczne cechy to:

 • technologia 3-w-1 – zestawiająca ze sobą trzy wersje kolorów dla jeszcze naturalniejszego i głębszego efektu,
 • znacznik stron ułatwiający zakładanie – w postaci numeracji widzialnej wyłącznie na niezałożonej soczewce; dzięki niej nie ma mowy o nieprawidłowej aplikacji soczewki,
 • perfekcyjne dopasowanie do oka – do jego indywidualnego kształtu, co bardzo mocno podnosi komfort stosowania soczewek; bez problemu podwijania i wypadania szkieł,
 • wysoki stopień nawilżenia – uzyskany poprzez zastosowanie wysoce uwodnionego materiału Phemfilcon A; zapewnia wielogodzinne nawilżenie oczu i uwalnia od suchości oraz zaczerwienienia.

Więcej propozycji niebieskich soczewek kolorowych znajdziesz w sklepie Kodano.pl . Oryginalne produkty, wprost od cenionych producentów są gwarancją bezproblemowej zmiany wizerunku przy pomocy tego typu produktu optycznego, niezależnie czy borykasz się z wadą wzroku (soczewki w korekcją) czy też nie (soczewki zerówki).

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *