Maska na nadmierne wypadanie włosów

Maska na nadmierne wypadanie włosów – sprawdź jakie to proste!

Maska na nadmierne wypadanie włosów – łysienie lub nadmierne wypadanie włosów to często pojawiający się problem, który może być spowodowany przez wiele czynników. Zaliczają się do nich między innymi problemy emocjonalne, zaburzenia równowagi hormonalnej, alergia, zła higiena włosów i stosowanie niewłaściwych produktów pielęgnacyjnych.

Znamy sposób na bardzo dobrą, naturalną maskę do włosów, która stymuluje wzrost nowych i zapobiega nadmiernemu wypadaniu. Jej właściwości sprawiają, że struktura włosa staje się głęboko odżywiona, silniejsza, lśniąca i zdrowsza.

Maska jest tania i łatwa do przygotowania. Należy stosować ją raz w tygodniu.

Maska na nadmierne wypadanie włosów

  • 1 jajko
  • 1 dojrzały banan
  • 1 łyżeczka miodu
  • pół szklanki piwa

W misce utrzyj banana i dodaj jajko. Mieszaj aż do uzyskania gładkiej konsystencji. Następnie dodaj miód i piwo. Ponownie wymieszaj. Nałóż mieszankę na skórę głowy i trzymaj przez pięć minut. Następnie rozłóż maskę na długość całych włosów i trzymaj przez kolejną godzinę. Później wystarczy już tylko umyć włosy swoim ulubionym szamponem, aby zmyć z nich nadmiar nieczystości oraz nagromadzonego sebum. Po godzinie wystarczy umyć włosy ciepłą wodą.

Maska na nadmierne wypadanie włosów

Banany są doskonałym źródłem potasu i witamin A, C i E, co czyni je idealnym lekarstwem na słabe włosy. Te witaminy są niezbędne dla zdrowych i mocnych włosów.

Jaja są bogate w białka, a włosy są zbudowane z białek. Dlatego odgrywają one tak istotną rolę w zdrowym wzroście włosów. Jaja sprawią też, że włosy będą miękkie i błyszczące.

Piwo jest bogate w witaminy B, które zamykają łuski włosów.

Miód działa jak środek utrzymujący wilgoć i może naturalnie zmiękczyć i wygładzić włosy. Jest doskonałym źródłem witamin, które są bardzo korzystne dla skóry głowy.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *