Trycholog, czyli specjalista od włosów

Każdy z nas marzy, aby mieć mocne, lśniące włosy. Jednak wiele osób narzeka na to, że dotykają je różne problemy z włosami. Łamliwość, nadmierne wypadanie, nieestetyczny łupież, czy nadmierne wydzielanie sebum przez skórę głowy. Co w takiej sytuacji zrobić? Do jakiego lekarza się udać?

Trycholog Gdańsk – specjalista od włosów

Kim jest trycholog? To specjalista zajmujący się włosami człowieka oraz skórą głowy. Diagnozuje oraz dobiera terapie w zależności od tego, co dolega konkretnemu pacjentowi. Stara się leczyć dolegliwości, które dopadają skóry głowy, jak i samych włosów. Do najczęstszych problemów, z jakimi zwracają się do trychologa pacjenci jest wypadanie włosów. Nie jest to łatwe schorzenie do opanowania, zwłaszcza, kiedy to wypadanie jest nadmierne. Zazwyczaj taki pacjent przechodzi długą drogę, zanim zostanie skierowany do trychologa. Jednak warto się tam udać, jeśli problem jest znaczny i przeszkadza w normalnym życiu. Godny polecenia trycholog Gdańsk to ciężki orzech do zgryzienia, ponieważ ta profesja ma zaledwie kilka czy kilkanaście lat. Nie oznacza to jednak, że pacjenci z Trójmiasta nikogo nie znajdą – wręcz przeciwnie.

Kiedy warto udać się na wizytę do trychologa?

Zastanawiasz się, kiedy zgłosić się do trychologa? Wizyta jest koniecznością w momencie, kiedy odczuwasz nadmierne swędzenie skóry głowy, kiedy pojawiają się na niej niepokojące krostki czy zaczerwienienia. Jeśli zauważasz problemy z nadmiernym wypadaniem włosów, kiedy walczysz z łuszczycą skóry głowy, a może Twoje cierpienie wzmaga grzybica skóry głowy. Trycholog pomaga w diagnozowaniu schorzeń skóry głowy, jak i w ich leczeniu.

Powody stojące za wypadaniem włosów

Wypadanie włosów nie jest przyjemnością, głównie dla kobiet, dla których włosy świadczą o zdrowiu, wzmagają urodę, są po prostu naturalna ozdobą. Najczęściej włosy wypadają, ponieważ kobiecy organizm zmaga się z zaburzeniami hormonalnymi. Jeśli pojawia się nadmierne stężenie testosteronu, włosy na głowie zaczynają po prostu wypadać.

Jeśli podlegasz stałemu stresowi, źle jesz, masz dietę bogatą w przetworzone produkty, na pewno na Twojej szczotce również pojawi się więcej włosów. Warto zwrócić szczególną uwagę na to, co jesz, aby wiedzieć, co szkodzi Twojemu organizmowi, a przede wszystkim – Twoim włosom.

Warto zwracać uwagę na to, co na co dzień dzieje się z Twoimi włosami, abyś mógł zareagować jak najszybciej na zmiany, które zachodzą w Twoim organizmie. Z pewnością problemy z włosami powinien obejrzeć i zdiagnozować dobry trycholog.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *