Szukaj
Generic filters
Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in excerpt

Jak dobrać okulary do kształtu twarzy?

Okulary to codzienny niezbędnik tych osób, które chcą widzieć wyraźnie z każdej odległości. To także modny dodatek do stylizacji – zarówno tej zwyczajnej, jak i tej na wielkie wyjścia. Czym się kierować, dobierając okulary do kształtu twarzy?

Okulary korekcyjne dla kobiet – udane dopełnienie stylizacji

fb

Kliknij "Polub tę stronę", a będziesz na bieżąco z najnowszymi artykułami.

Kliknij "Polub tę stronę", a będziesz na bieżąco z najnowszymi artykułami.

fb

Zasadniczym zadaniem okularów korekcyjnych jest – jak sama nazwa wskazuje – korekta wady wzroku. Kluczowe jest więc dobranie ich pod kątem własnych potrzeb. Warto w tym celu udać się do lekarza okulisty, który pomoże znaleźć odpowiednie rozwiązanie. Poza funkcją praktyczną damskie okulary korekcyjne powinny łączyć w sobie dobry design i stylowy wygląd. Są w końcu nieodłącznym elementem twarzy, dlatego powinny podkreślać w niej to, co atrakcyjne. Istotne w doborze okularów dla kobiet jest to, aby nie wystawały one poza owal twarzy. Nie powinno być również znaczącego odstępu pomiędzy zausznikiem a skronią. Mogą wówczas łatwo spaść – zwłaszcza w czasie pochylania.

W przypadku doboru okularów istotną sprawą jest określenie kształtu swojej twarzy. Można to zrobić w następujący sposób: stanąć naprzeciw lustra i – przy pomocy pomadki – odrysować jej kontur. Jeżeli Twoja twarzy jest okrągła, wybieraj kanciaste okulary damskie, które sprawią, że optycznie będzie wydawać się szczuplejsza. W przypadku owalnej twarzy praktycznie każdy model będzie prezentować się dobrze. Jeżeli masz twarzy trójkątną, zadbaj o to, aby okulary złagodziły nieco szeroką górę – w tym celu wybieraj owalne lub okrągłe modele. Szeroki wybór okularów znajdziesz na stronie https://www.twojesoczewki.com/67-okulary-korekcyjne-damskie. Na pewno znajdziesz tu coś dla siebie!

Okulary korekcyjne dla mężczyzn – styl i klasa

W przypadku mężczyzn zasady doboru okularów do kształtu twarzy są analogiczne jak w przypadku kobiet. Wybierając model odpowiedni dla siebie, warto zwrócić uwagę na to, że okulary korekcyjne męskie, poza aspektem prozdrowotnym, mają również charakter wizerunkowy. Przeglądając dostępne modele, na przykład na stronie https://www.twojesoczewki.com/68-okulary-korekcyjne-meskie, widać ich różnorodność. Przy ich użyciu możesz wzmocnić swój styl, uczynić go bardziej wyrazistym i rozpoznawalnym. Nie warto jednak przesadzać z ekstrawagancją. Warto wziąć pod uwagę, że męskie okulary powinny być na tyle uniwersalne, aby pasować do wielu różnych stylizacji zakładanych do pracy i w czasie wolnym. Stosując zasadę złotego środka, najłatwiej znaleźć model, który sprawdzi się w każdej sytuacji.


Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *