Dieta odchudzająca o 2 cm na tydzień

Czy to możliwe by schudnąć 2cm w tydzień? Istnieje taka dieta odchudzająca, dzięki której co tydzień możesz zrzucić dwa centymetry. Szczupła talia marzy się nie jednej kobiecie, jednak dla wielu to zadanie jest zbyt trudne do wykonania. Efekty bywają znikome, mimo rozmaitych diet.

Odchudzić brzuch

Tłuszcz zbierający się w tkance tłuszczowej brzucha jest nie tylko nieestetyczny ale i może być groźny dla zdrowia. To właśnie z tego powodu warto z nim walczyć i się go pozbywać, nie operacją plastyczną a stosowną dietą. Nadmierne kilogramy prowadza do powikłań takich jak nadwaga, cukrzyca, rak piersi, czy choroby krążenia. Tym samym już dziś podejmij pierwszy krok i przejdź na dietę. Odchudzenie się wyłącznie w partii brzucha nie jest realne, bowiem skłaniając organizm do innego sposobu trawienia, przyjmowanie innych porcji substancji odżywczych oddziałuje na cały organizm. Co za tym idzie odchudzając brzuch odchudzasz się w całości z korzyścią dla zdrowia, zwłaszcza serca. Dieta odnosić się powinna nie tylko do pokarmów przyjmowanych w formie posiłków, ale także do kondycji fizycznej, ilości ruchu, pobytu na świeżym powietrzu, stylu życia, podejmowanych ćwiczeń fizycznych.

Przejdź na dietę

Podstawa jest podjecie decyzji o przejściu na dietę. Nastawienie psychiczne to połowa sukcesu. Wytrzymałość i determinacja są w tym wypadku pożądane. Od czego zacząć? Z pewnością od pieczywa, które jest kluczowym produktem żywieniowym. Wskazane są pełnoziarniste produkty zbożowe, które zawierają więcej błonnika, poprawiają metabolizm i są odżywcze, sycące, dzięki czemu możemy ich zjeść mniej, aby się najeść. Kolejno winniśmy zwiększyć spożycie warzyw i owoców, które redukują ilość tłuszczów. Co więcej jedząc świeże warzywa i owoce oraz pełnoziarniste pieczywo ograniczamy spożycie konserwantów do minimum, a to one często odpowiadają za odkładanie się tłuszczu. Zdrowa dieta odchudzająca Dieta odchudzająca winna eliminować cukry, których spożycie zapewnimy sobie w postaci owoców. Aby schudnąć o dwa centymetry w pasie już po tygodniu należy radykalnie ograniczyć ilość przyjmowanych kalorii. Wskazana jest redukcja o 3500 kalorii, aby uzyskać efekt chudnięcia o pół kilograma.

Zdrowia dieta to nie dieta cud.

Nie schudniemy w tydzień kilkunastu kilogramów co byłoby złe dla naszego zdrowia. Optymalnie możemy schudnąć od pół do jednego kilograma. Czasem nie trzeba redukować ilości żywności ale zmienić jej jakość. Zdrowsze jedzenie pomaga chudnąc w sposób naturalny, bez wyrzeczeń i presji.

Nawodnienie organizmu

Picie dużej ilości wody zapewnia nie tylko sytość, nawodnienie organizmu ale i jego odpowiednią filtrację. Pijać wodę bez słodkich dodatków, gazu itp. możemy schudnąć szybciej. Kiedy czujemy głód warto jest się napić, zamiast sięgać po jedzenie. Dużo pijąc możemy ograniczyć ilość spożywania pokarmów. Dodatkowym efektem nawodnienia jest odżywienie skóry i włosów.

Stawiaj na jakość

Jakość spożywanych pokarmów winna być priorytetowa. Ilość jest drugorzędną wartością. Przede wszystkim na diecie odchudzającej należy zrezygnować z żywności wysoko przetworzonej. Zdrowa dieta odchudzająca to dieta eliminująca zbędne cukry i tłuszcze oraz substancje szkodliwe dla zdrowia. Zdrowe posiłki zwykle zawierają niewiele kalorii, co za tym idzie są skuteczne pod kątem diety i nie trzeba martwic się tym jak są obfite.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *