dieta ziemniaczana

Dieta ziemniaczana – zasady diety, efekty, przeciwwskazania

Dieta ziemniaczana – kolejna cudowna dieta na odchudzanie? Nie, to tylko dieta ziemniaczana. Owszem może być ona stosowana jako dieta odchudzająca. Jej efektywność to piec kilogramów w trzy dni. To możliwe, dzięki zwyczajnym ziemniakom, jakie maja powszechna opinię, iż tuczą. Tymczasem, podobnie jak makaron ziemniaki nie tuczą, tuczy nas to co zjadamy z ziemniakami, bo ważne jest to jak je przyrządzamy.

Dieta ziemniaczana

Czy słyszałeś o diecie ziemniaczanej? Nie? To czas najwyższy spróbować. Podstawę diety stanowią ziemniaki oraz naturalny jogurt nisko tłuszczowy. Efekty mogą Cię zaskoczyć, przygotuj się na spadek wagi o pięć kilogramów już po trzech dniach od zastosowania diety. Na to ile schudniesz ma wpływ wiele czynników, dlatego dieta może Cię rozczarować, gdy schudniesz tylko dwa, trzy kilogramy, jednak to też dużo!

Zaleta diety jest to że trwa zaledwie trzy dni. Nie musisz katować się i głodować przez wiele tygodni. W tej diecie odchudzasz si trzy dni unikając efektu jojo. Ponadto nie nadwyrężasz zdrowia i nie narażasz się na niedobory witamin, czy minerałów. W zaledwie trzy dni możesz poświęcić się dla sylwetki i spożywać ziemniaki, zwłaszcza ze i tak w polskiej kuchni ziemniaki stanowią powszechnie stosowaną bazę potraw.

Gdy efekt cię nie zadowoli po trzech dniach możesz dietę wydłużyć do sześciu dni, jednak nie przesadzaj, bo to graniczny okres bezpieczny dla zdrowia. Po upływie sześciu dni na diecie ziemniaczanej musisz zrobić przerwę, aby organizm uzupełnił mikro i makroelementy niezbędne dla poprawnego funkcjonowania.

Dieta ziemniaczana – zasady diety

Menu na diecie ziemniaczanej nie jest zbyt urozmaicone, aczkolwiek dzięki tej diecie masz szanse odkryć wiele dań z ziemniaków, których dotąd nie kosztowałaś nigdy. Jak się okazuje z ziemniaków można wykonać wiele pysznych potraw bardzo rozmaitych, wręcz skrajnych, ale niestety chcąc zrzucić kilogramy musisz obejść się smakiem. Jak dieta to dieta i nie placki ziemniaczane smażone na oleju, ani też frytki, czy chipsy, ale ziemniaki z wody.

Ubogość diety zapewnia efekt spalania tkanki tłuszczowej, z której organizm pobiera zapasy nie mając dostatecznej energii dostarczanej w pożywieniu. Jednocześnie mimo zjadania niewielkich ilości ziemniak dzięki skrobi i błonnikowi w nim zawartych zapewnia uczucie sytości w żołądku nie bombardując nas ssaniem w żołądku i głodem.

Dieta ziemniaczana – jak wygląda dieta?

Jadłospis dietetyczny nie powala na kolana. Dzień pierwszy diety to gotowany ziemniak bez soli na śniadanie i szklanka jogurtu. Na obiad zaserwuj sobie dwa gotowane ziemniaki, również bez soli i dodatków oraz zapij szklanką jogurtu. Dla urozmaicenia na kolację pomiń ziemniaki i wypij dwie szklanki jogurtu. W dniu drugim zacznij dzień od szklanki jogurtu bez ziemniaka. Obiad ugotuj taki sam jak dnia poprzedniego czyli dwa ziemniaki i szklanka jogurtu, zaś na kolację zafunduj sobie ziemniaka gotowanego ze szklanką jogurtu.

Wytrzymasz jeszcze jeden dzień? Oczywiście! Czego nie robi się dla efektu. Dzień trzeci to jeden ziemniak bez jogurtu na śniadanie oraz jeden ziemniak ze szklanką jogurtu na obiad. Kolacja to posiłek minimalistyczny obejmujący szklankę jogurtu. Dało się przeżyć? No pewnie, bo ziemniaki maja mnóstwo wartości odżywczych. Trudno uwierzyć ale w wielu biedniejszych rejonach świata to ziemniak stanowi podstawowy produkt żywnościowy i nie rzadko jest jedynym produktem, który musi wystarczyć na przetrwanie.

Dieta ziemniaczana – sukces dietetyczny

Ziemniak jest produktem dietetycznym o ile jest gotowany bez soli. 100G tak podanych ziemniaków to zaledwie 75 kcal. By jednak zachować równowagę w organizmie ziemniak uzupełnia się jogurtem, który pomaga usunąć toksyny z organizmu i nadmiar wody. To czy odniesiesz sukces po trzech dniach żywienia się ziemniakami zależy do silnej woli, wiary w dietę ale i od predyspozycji organizmu. Czasem organizm przechodzi w tryb głodówki bez zużywania zapasów tkanki tłuszczowej i wówczas trzy dni to za mało aby efekt był zadowalający.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *