Muira Puama

Muira Puama – zdrowie mózgu, wsparcie dla mózgu, informacje

Muira Puama – bardzo poszukuje się obecnie roślin, które mogą wspierać pracę mózgu i jednocześnie leczyć różnego rodzaju schorzenia neurologiczne, które stają się powszechne. Jedną z roślin, które poddaje się obecnie szerokim badaniom jest Muira Puama. Rdzenna ludność Ameryki uważa, że Muira Puama to źródło potencji już od wielu lat i stosowana jest ona przez tamtejszych mężczyzn. Roślina doskonale rokuje w kwestii wspierania zdrowia seksualnego właśnie w ich przypadku.

Obecnie pojawiają się badania, które wskazują również, że ma ona pozytywny wpływ na zdrowie mózgu. Problemy neurologiczne, takie jak otępienie i inne choroby zdarzają się coraz częściej, nawet u osób młodych i wielu uczonych oraz lekarzy poszukuje nowych i innowacyjnych narzędzi do podejścia do problemu. Muira Puama zawiera silne związki, które mogą być takim narzędziem do wspierania zdrowia układu nerwowego. Dlatego też roślina cieszy się ich sporym zainteresowaniem. 

Muira Puama i wsparcie dla mózgu

Znana również jako olacoides ptychopetalum, Muira puama może być jednym z najsilniejszych ziół neuroprotekcyjnych na naszej planecie.

Dowiedziono już w badaniach, że Muira Puama zawiera związki, które przyczyniają się do poprawy pamięci u myszy.

Ekstrakty wodne zawarte w roślinie mają również wspierać normalną funkcję mózgu.

Chociaż nie rozstrzygnięto jeszcze, czy roślina może stanowić ostateczne rozwiązanie dla choroby Alzheimera, jedno z badań wykazało pozytywny wpływ na niektóre z oznak choroby. Obecnie trwają intensywne prace i badania, aby potwierdzić ten ciekawy wynik.

Niezależnie od tego, niektórzy badacze uważają, że Muira puama powinna być wykorzystywana w leczeniu różnych zwyrodnień mózgu. Ponadto:

Wykazano również, że ekstrakty z tej rośliny mają właściwości adaptogenne, co oznacza, że mogą one pomóc organizmowi przystosować się do zmian środowiskowych. Odkrycie to powinno znaleźć szerokie zastosowanie.

Dokładniej, oznacza to, że zioła mogą pomóc w utrzymaniu poziomu energii i zwalczać stres, jednocześnie wykorzystując ośrodkowy układ nerwowy. Jest to ważne, ponieważ nadmierny stres i emocje są jednym z głównych czynników przyczyniających się do zwyrodnienia mózgu. W dzisiejszych czasach większość osób nie potrafi sobie radzić właśnie z negatywnymi emocjami i silnym stresem sytuacyjnym, który napotykają każdego dnia na swojej drodze.

Do tej pory badania toksykologiczne na Muira puama wskazują, że roślina nie przedstawia żadnej toksyczności przy wysokich dawkach. Może więc być podawana w większych ilościach chorym pacjentom.

Dodatkowe informacje

Należy pamiętać, że roślina z pewnością nie jest rozwiązaniem na wszystkie problemy z mózgiem i układem nerwowym, z jakimi boryka się obecnie medycyna. Istnieje wiele czynników do rozważenia i Muira puama jest tylko jednym potencjalnym elementem układanki. Należy pamiętać o tym, że samodzielne przyjmowanie ekstraktu z rośliny bez konsultacji może okazać się niebezpieczne. W przypadku przyjmowania większej dawki i łączenia z innymi roślinami, można nawet nasilić swoje objawy.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *