GPS dla chorych na Alzheimera

GPS dla chorych na Alzheimera – GPS LIFE odnajdzie zagubionego

GPS dla chorych na AlzheimeraChoroba Alzheimera potrafi zrujnować życie chorego i jego bliskich. Przydatny wydaje się być GPS dla chorych na Alzheimera. Postępu choroby, otępienia i ograniczenia funkcji mózgu nie da się powstrzymać. Nie ma stosownych lekarstw, a pomoc innych nie zawsze możliwa jest w cyklu 24 godzinnym. Warto wiedzieć jak można sobie pomóc.

GPS dla chorych na Alzheimera

Chorzy na Alzheimera tracą samodzielność stajać się sukcesywnie coraz bardziej zależnymi od innych. Chory musi nauczyć się żyć z chorobą i zabezpieczyć się na wypadek utraty pamięci i świadomości. Początkowo może samodzielnie spacerować i wychodzić z domu, jednak z czasem zaniki pamięci bywają coraz bardziej intensywne na tyle iż trudno choremu przypomnieć sobie jak wrócić do domu i że w ogóle ma wrócić do domu.

Chorzy nie pamiętają adresu ani też nazwiska. Dezorientacja bywa trudna i dla chorego i dla rodziny jego. Gdy osoba przestaje zachowywać się racjonalnie, trudno mieć do niej zaufanie. Postępujące niszczenie układu nerwowego odbiera rozum i osoba taka staje się zagrożeniem dla siebie i innych. Pomocny w odnalezieniu chorego bywa GPS.

GPS dla chorych na Alzheimera – dezorientacja przestrzenna

Chorzy na Alzheimera potrafią obudzić się w swoim łóżku i nie rozpoznać własnego domu. Wszystko zaczyna wyglądać obco, w dodatku nie pamięta się co się robiło minutę temu. Zerkasz na zegar, ale nie potrafisz odczytać która godzina. Własna bezradność sięga granic, odczuwasz maksymalne zagubienie. Osoby takie potrafią się zgubić, gdzie spędzili większość życia. Zawodowy opiekun i opieka 24 godzinna jest kosztowna i męcząca. Chory wymaga całodobowej kontroli i pomocy.

GPS dla chorych na Alzheimera – GPS znajdzie drogę do domu

Zaginiecie bez wiedzy to jedno z zagrożeń, dlatego GPS dla chorych na Alzheimera może być idealnym rozwiązaniem. Zagrożenie to rośnie wraz z ilością godzin, kiedy chory zostaje sam. Nowoczesne technologie są obiecujące w kwestii wsparcia opiekunów.

GPS Life umożliwia sprawdzenie gdzie znajduje się chory poprzez telefon komórkowy. Technologia wykorzystuje sygnał GPS. Wyznaczyć można poprzez specjalną aplikacje strefę bezpieczeństwa. Chory opuszczając ją uruchamia alarm, jaki zaczyna monitować opiekuna. Ponadto w razie zagubienia poprzez GPS można zlokalizować gdzie chory się w danej chwili znajduje.

Lokalizować można zarówno przez internet jak i telefon. Najważniejszą częścią systemu jest natomiast nadajnik, dzięki któremu precyzyjna lokalizacja jest możliwa. Kluczem do sukcesu jest umieszczenie choremu nadajnika tak aby go nie ściągnął, nie zapomniał o nim.

Poza tym nadajnik ma również funkcję SOS którą uruchomić może sam chory w chwili potrzeby wezwania pomocy. Daje to choremu poczucie bezpieczeństwa. To także opcja dla osób postronnych które chorego znajdą i chcą poinformować rodzinę, zlokalizować opiekuna.

GPS dla chorych na Alzheimera – sukcesy GPS

GPS Life to projekt stosunkowo nowy, mimo to ma już na koncie swe sukcesy. W wielu przypadkach GPS okazała się bardzo pomocny w poszukiwaniach chorych. Dzięki GPS Life poszukiwania przebiegły szybko i sprawnie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *