szafran

Szafran – naturalne wsparcie dla zdrowia psychicznego, przyprawa

Szafran to ekstrawagancka, słodko pachnąca przyprawa powszechnie używana w kuchni indyjskiej, tureckiej i perskiej i jest ściśle związana z kurkumą. Jej zastosowanie w tradycyjnych metodach zdrowotnych obejmowało tysiące lat, a nowoczesne badania zdają się wspierać często zgłaszane korzyści. Jak każda przyprawa, szafran może być potężną siłą przeciwko wewnętrznemu obrzękowi i podrażnieniu w ciele.

Od lat badania łączyły się także z czerwoną przypominającą trawę przyprawą w odniesieniu do polepszenia zdrowiu nastroju. Pokazując, że może być potężnym narzędziem przeciwko różnym formom depresji.

Szafran – dla zdrowia psychicznego: myśliwiec depresyjny?

Chociaż nie może to być podejście jednorazowe, to może być pomocne dla niektórych osób w regulacji nastroju i zdrowia psychicznego. Niedawna metaanaliza analizująca lata badań na szafranach wykazała, że wiele badań klinicznych sugeruje, że przyprawy mogą poprawić objawy depresji. Dokładne mechanizmy, za pomocą których wykazuje on korzystne działanie przeciwko zaburzeniom związanym z nastrojem. Są w dużej mierze nieznane, jednakże jest hipotezowane, że może to wynikać z jej zawartości antyoksydantów.

Nie tylko zapewnia on niższy stosunek ryzyka do korzyści w porównaniu z lekami przeciwdepresyjnymi, ale szafran może również hamować efekty uboczne, które zwykle doświadczają leki przeciwdepresyjne. Oznacza to, że jako pomocniczy w konwencjonalnych metodach depresji, szafran może być idealnym uzupełnieniem w celu zmniejszenia działań niepożądanych leków przeciwdepresyjnych.

To nie znaczy, że powinieneś przestać stosować leki przeciwdepresyjne – daleko jeszcze do takich korzyści. Jeśli jednak masz obawy dotyczące przyjmowanych leków, porozmawiaj ze swoim lekarzem o typach strategii, które możesz wykorzystać do wspierania zdrowia psychicznego.

Szafran – naturalne wsparcie dla zdrowia psychicznego

Jest wiele rzeczy, które możesz zrobić, aby chronić nastrój, a nawet go wzmocnić bez konieczności polegania na metodach farmaceutycznych. Chociaż lek przeciwdepresyjny może być konieczny w niektórych przypadkach, należy rozważyć także optymalizację witaminy D, ćwiczenia i uzyskanie wysokiej jakości snu. Nie zapominaj o odżywianiu. Tłuszcze Omega-3 są doskonałymi sposobami na poprawę nastrojów i można je łatwo uzyskać ze źródeł diety wegańskiej, takich jak chia i nasiona lnu.

Co robisz, aby wspierać zdrowie psychiczne i nastrój? Każdy może mieć swój własny sposób na lepsze samopoczucie a niewątpliwie szafran może być jednym z tych sposobów. Zatem jeśli chcesz w pełni wykorzystać jego potencjał to nie pozostaje ci nic innego jak już teraz rozejrzeć się za tym, gdzie możesz dostać wysokiej jakości szafran.

Możesz to zrobić zarówno za pomocą konwencjonalnych źródeł, jak i poprzez sieć internetową. Nieważne jakie, ale najważniejsze jest to by źródło było w 100% sprawdzone, bo tylko wtedy możesz liczyć na to iż szafran poniesie ze sobą korzyści na które i ty liczysz, a już szczególnie jeśli zmagasz się z uporczywą depresją.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *