utrata masy ciała

Utrata masy ciała – wystarczy jedna łyżeczka tej przyprawy dziennie!

Utrata masy ciała nie zawsze jest związana ze ścisłymi reżimami dietetycznymi lub lekkimi ćwiczeniami treningowymi. Możesz skutecznie zwiększyć wyniki odchudzania, po prostu wprowadzając kilka prostych składników, takich jak przyprawy, do swojej diety. Nie tylko szybciej stracisz nadprogramowe kilogramy, ale poprawisz również ogólny stan swojego zdrowia. Dodatkowo dasz sobie szansę na poznanie zupełnie nowych smaków.

Istnieje powszechne przekonanie, że jedynym sposobem na skuteczne odchudzanie jest głodówka  albo rygorystyczne diety. Okazuje się jednak, że nie jest to do końca zdrowe dla naszego organizmu, ponieważ nie dostarczamy mu wówczas niezbędnych składników odżywczych. Istnieje wiele łatwiejszych, mniej agresywnych i skuteczniejszych sposobów osiągnięcia wymarzonej sylwetki. Najważniejsze jest jednak to, aby zmienić swoje dotychczasowe nawyki żywieniowe, zamieniając je na pełnowartościowe, zdrowe i zbilansowane potrawy przyjmowane regularnie.

Dzięki tej przyprawie utrata masy ciała stanie się dużo łatwiejsza

Jakiś czas temu naukowcy przeprowadzili badanie, z którego jasno wynika, że istnieje jedna przyprawa, która pozwala szybko i skutecznie zgubić zbędne kilogramy. W badaniu wzięło udział 44 kobiety z nadwagą. Podzielono je na dwie grupy. Każdej zalecono zdrowy schemat dietetyczny przez 3 miesiące. Ich codzienne menu zawierało mniej niż 500 kalorii. Jedyna różnica w ich odżywianiu polegała na tym, że jedna grupa została poproszona o spożycie 140ml jogurtu w połączeniu z proszkiem kminku, podczas gdy druga grupa miała tylko jogurt bez dodatku przyprawy.

Po zakończonych testach porównano wyniki obydwu grup. Okazało się, że grupa kminowa straciła 14,64% więcej tłuszczu niż  grupa kontrolna, która straciła tylko 4,91% tłuszczu.

Kminek ma niesamowite właściwości spalające tłuszcz i fitosterole, związki chemiczne, które hamują gromadzenie się cholesterolu w organizmie. Przyprawa ta pobudza również metabolizm.

Jeśli więc i Ty chcesz zrzucić kilka zbędnych kilogramów włącz do swojej codziennej diety kminek.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *