Bentonitowa glinka

Bentonitowa glinka – naturalny środek odtruwający, właściwości

Bentonitowa glinka jest naturalnym środkiem odtruwającym, który może być stosowany wewnętrznie, zewnętrznie, na całe ciało, a także przy użyciu kąpieli jako detox. Są to bardzo korzystne metody detoksykacji, szczególnie w przypadkach zatrucia metalami ciężkimi i gromadzenia się promieniowania. Uwzględnij więc toksyczne odciążenie ciała wewnątrz i na zewnątrz za pomocą bezpiecznego i skutecznego programu detoksykacji gliną bentonitową.

Każda komórka w naszym organizmie wydala materiał odpadowy, który staje się toksyczny i trujący dla naszych ciał, jeśli pozwala na szybsze gromadzenie się niż można wyeliminować lub wyfiltrować z organizmu. Najczęstszymi objawami toksycznego gromadzenia się w ciele są:

 • bladość psychiczna, bóle-sztywność stawów,
 • gaz i wysypka,
 • wysoka kwasowość,
 • problemy żołądkowe i jelitowe,
 • kwaśny refluks i zmęczenie.

Dlatego konieczna jest naturalna detoksykacja, aby pozbyć się szkodliwych skutków zanieczyszczeń i toksyn. Istnieje wiele opinii użytkowników gliny sugerujących, że terapia gliną bentonitową w wapniu może być idealnym leczeniem detoksykacji, ponieważ jest bezpieczna i skuteczna. Glina ma wiele zdolności gojenia ze względu na alkaliczne pH i wysoki ujemny ładunek jonowy – działa na cały organizm.

Bentonitowa glinka działa na kilka sposobów:

 1. Minerały, które tworzą glinę bentonitową współpracują w celu wchłonięcia metali ciężkich i innych toksyn w jelitach. Tak więc, glina przyjmowana wewnętrznie, może poprawić stan jelit i zatrzymać toksyny przed wchłanianiem do organizmu.
 2. Energia gliny stymuluje rewitalizację i odbudowę uszkodzonych komórek i tkanek.
 3. Kąpiele gliniane, okłady i aplikacje miejscowe, pomagają ciału w detoxie przez skórę. Poprzez pulsujące działanie glinka wykryje infekcje, gangrenę, metale ciężkie i toksyny.
 4. Pasożyty wewnętrzne są przyciągane do gliny i wydalone z organizmu.
 5. Większość gliny jest naturalnie alkaliczna i w rezultacie zmniejsza kwasowość.

Bentonit wapnia jest jednym z najbezpieczniejszych, najłatwiejszych i najmniej kosztownych substancji detoksykacyjnych dostępnych obecnie. Glina nie jest unikatowym środkiem leczniczym, a gdy jest właściwie stosowana, zabiegi gliniaste nie powodują szkody. Szybkie gojenie się często daje rezultaty, np. zauważalne zmniejszenie bólu, podrażnień i stanów zapalnych, nawet jeśli wiele innych metod nie powiodło się.

Bentonitowa glinka – jak używać?

Bentonitowe glinki mogą być stosowane wewnętrznie i zewnętrznie. Jeśli używasz gliny wewnętrznie upewnij się, że produkt wskazuje, że jest on bezpieczny do użytku wewnętrznego. Ze względu na metale i inne zanieczyszczenia, które można znaleźć w glinach, nie wszystkie można wykorzystać wewnętrznie. Jeśli nie jesteś pewny co do czystości  gliny kontaktuje się z producentem.

Przepis

 • Do użycia wewnętrznego wymieszaj 1 do 2 łyżeczki gliny w co najmniej 8 uncjach wody. Pij mieszaninę.
 • Do użytku zewnętrznego wymieszaj od 1 do 2 łyżek stołowych w misce z wodą lub octem jabłkowym. Ocet jabłkowy jest antybakteryjny, który może pomóc złagodzić niektóre z przyczyn, które powodują trądzik. Dodać płyn powoli, aż rozwinie się błyszcząca konsystencja.

Gliny mogą być również stosowane jako kąpiel. Dodać 1 do 2 szklanek gliny do gorącej wody do kąpieli i moczyć w niej przez co najmniej 30 minut, aby uzyskać najlepsze wyniki.

Kąpiel stóp jest również możliwa –  dodaj 3 do 4 łyżek stołowych do wanny gorącej wody i mocz nogi przez co najmniej 30 minut.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *