rak piersi

Rak piersi – naturalne metody leczenia, naturalne składniki

Rak piersi to najczęstsza odmiana agresywnego nowotworu, który atakuje kobiety. 18% wszystkich przypadków śmiertelnych jest spowodowanych właśnie tą chorobą. Zdarza się to rzadko, ale może dotykać także mężczyzn.

Badania nad leczeniem raka piersi trwają już od kilkudziesięciu lat. Nadal jednak medycyna konwencjonalna nie znalazła na niego skutecznej metody. W jednym z testów stwierdzono jednak, że dużą nadzieję daje nam kurkuma. To ona właśnie pomaga w leczeniu raka piersi. Właściwości zawarte w składniku aktywnym, czyli kurkuminie, niszczą komórki rakowe i zmniejszają wielkość istniejących już guzów.

Naturalne składniki, które skutecznie walczą z nowotworem jakim jest rak piersi

Inne badania przeprowadzone przez naukowców z Waszyngton University w Texas A & M wykazały, że związki przeciwutleniające w brzoskwiniach mogą zapobiec wzrostowi i rozwojowi komórek raka piersi. Wyniki badań wykazały, że regularne spożywanie co najmniej 3 brzoskwiń dziennie może znacznie przyspieszyć powrót do zdrowia u pacjentów borykających się z chorobą.

W wynikach badań, opublikowanych w Journal of Nutritional Biochemistry, naukowcy wyjaśniają, że niektóre fenole w owocach mają niesamowite właściwości zwalczające raka.

Fakt, że te naturalne związki fenolowe wykazały dużą skuteczność w redukcji i zapobieganiu nowotworom raka piersi, są bardzo obiecujące dla nowego i skuteczniejszego leczenia tej choroby, zwłaszcza dlatego, że stosowane obecnie czynniki chemioterapeutyczne są bardzo toksyczne i atakują zdrowe komórki.

Na chwilę obecną badania wciąż są prowadzone tylko na zwierzętach laboratoryjnych. Wyniki są coraz bardziej obiecujące, ale testy wciąż trwają i jest ich potrzebnych jeszcze więcej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *