Kosmosa piżmowa

Kosmosa piżmowa – korzyści zdrowotne, informacje żywieniowe

Kosmosa piżmowa – Czy kiedykolwiek słyszałeś o epazote (wymawiane eh-puh-ZOE-tay)? Epazote to znana nam bardziej kosmosa piżmowa – ziele z długą historią stosowania jako przyprawa w kuchni latynoamerykańskiej i znana jako skuteczny, naturalny środek do usuwania szkodliwych organizmów z przewodu pokarmowego.

Nazwa naukowa Dysphania ambrosioides (dawna chenopodium ambrosioides), zielona roślina liściowa pochodzi z Ameryki Środkowej, południowego Meksyku i Ameryki Południowej. Uważa się, że Majowie byli jednymi z pierwszych, którzy wykorzystali wiele korzyści tego zioła.

Korzyści zdrowotne kosmosy piżmowej

Dowody sugerują, że komosa piżmowa może być użyteczna w utrzymaniu zdrowego środowiska jelitowego i może stworzyć środowisko ciała, które nie jest przyjazne organizmom szkodliwym. Inne badania wykazują, że jest to korzystna dla promowania ogólnego zdrowia żołądkowo-jelitowego. Niektóre badania wykazały, że mają silne właściwości przeciwutleniające i łagodzące.

Badania nad olejem wyodrębnionym z kosmosy piżmowej (znanym powszechnie jako olej chenopodowy) okazały się skuteczne wobec grzybów. [Bądź ostrożny, jednakże, gdyż olej chenopodowy, może być toksyczny i może powodować działania niepożądane, jeśli jest spożywany w skrajnych ilościach.

Informacje żywieniowe o kosmosie piżmowej

W przypadku tak małej rośliny, komosa piżmowa może naprawdę sprawdzić się jako odżywka i oferuje witaminę A, witaminy z grupy B, witaminę C i inne. Każde 2 grama porcji zawiera wapń, żelazo, magnez, potas, fosfor, cynk i małe ilości błonnika i białka.

Kosmosa piżmowa – nowoczesne użytkowanie

Kosmosa piżmowa to ostre zioło, które może przydać się do wielu posiłków, gdyż wniesie w nie naprawdę dobry smak. Jest stosowana w danich meksykańskich, a zwłaszcza w Jukatanach, w potrawach czasem o ekstremalnej ostrości. Dodaj komosę piżmową do czarnej fasolki lub ziołowej herbaty i ciesz się z tego smaku i korzyści zdrowotnych. Pamiętaj, że jest silna, a trochę więcej jej w potrawie może naprawdę dać sporą różnicę w ostatecznym smaku dania.

Ponieważ komosa piżmowa jest wspaniałym ziołem zawierającym wiele składników odżywczych, jako składnik kluczowy w suplementach diety oczyszczających organizm również sprawdza się rewelacyjnie. Każdy taki suplement diety z dodatkiem kosmosy piżmowej dodatkowo jest przyjaznym weganizmom, bowiem jest całkowicie bezglutenowym produktem przeznaczonym do pracy równolegle z ich dietą.

Każda butelka tej całkowicie naturalnej mieszanki zawiera znajdujący się w kosmosie piżmowej cenny składnik epazot promujący detoksykację i dzięki jego obecności pomaga stworzyć środowisko, które jest wrogo nastawione do szkodliwych najeźdźców, co wzmaga układ odpornościowy każdego człowieka który wzbogaci swoją dietę o ten zacny preparat.

Czy używałeś kosmosy piżmowej w celu poprawy swojego życia? Jeśli jeszcze tego nie zrobiłeś, to być może właśnie teraz jest najlepszy moment by zająć się tym tematem nieco bliżej i zmienić swoje życie na lepsze. Po co czekać, skoro można korzystać już dziś? Komosa piżmowa to samo zdrowie!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *