Oczyść organizm

Oczyść organizm, wspomóż wątrobę, płuca i zacznij żyć zdrowo

Oczyść organizm – podstawą każdej diety powinno być skuteczne oczyszczenie organizmu. Nie musi ono mieć spektakularnego wydźwięku – pocenia się toksynami, nagłego spadku wagi itp. Skuteczne sposoby na to jak oczyścić organizm i zacząć żyć zdrowo pozwolą nabrać energii do codziennej pracy. A pracą tą będzie wdrożenie zasad zdrowego życia.

Oczyść organizm i zacznij żyć zdrowo! Kilka domowych sposobów na to jak zacząć być fit.

Oczyść organizm, wspomóż wątrobę i płuca

Płuca i wątroba to główne „magazyny” toksyn w naszym organizmie. Dlatego powinniśmy je odciążyć, by jak najlepiej mogły sprawować swoją funkcję. Aby wspomóc pracę wątroby, wystarczy przestać faszerować organizm truciznami. Należy zrezygnować z alkoholu, niepotrzebnie i w nadmiarze zażywanych leków. Usunąć z menu wysoko przetworzoną żywność. Unikać produktów spożywczych z duża ilością konserwantów i cukru.

Nie ma potrzeby przerzucać się na całkowicie skrajnie naturalną dietę. Wątroba ma funkcję oczyszczającą organizm z toksyn. Pozwólmy jej pracować i nie pozbawiajmy tych toksyn całkowicie. Sprawmy jedynie, by zaczęła pracować na niższych obrotach. Płuca są zanieczyszczane przez palenie (również bierne) oraz zanieczyszczone środowisko. Rzućmy więc palenie i starajmy się jak najwięcej czasu spędzać na świeżym powietrzu. Jeśli biegamy – to w parku, jeśli spędzamy czas z rodziną – to na łonie natury. W ten sposób oczyścimy swoje płuca ze złogów.

Oczyść organizm i zacznij żyć zdrowo

Diety oczyszczające powinny być lekkostrawne, a nie restrykcyjne. Spożywajmy więc lekkie produkty. Niewielkie ilości chudego mięsa, dużo warzyw, zero słodyczy. Jak najmniej węglowodanów. Pijmy za to dużo herbaty zielonej, wody mineralnej i świeżo wyciskanych soków. Taką lekką dietę można stosować przez około 14 dni. Pozwoli ona świetnie oczyścić organizm z toksyn. Już po kilku dniach poczujesz przypływ energii i lekkość. Poprawi się jakość snu, będziesz budzić się bardziej wypoczęty.

Zmianę dotychczasowego trybu życia na bardziej zdrowy warto rozpocząć właśnie od oczyszczenia organizmu. Sprawdźmy, jak sobie poradzimy na diecie. Niech to jednak nie będzie głodówka czy monodieta polegająca na przykład na jedzeniu wyłącznie jabłek czy śliwek. Organizm potrzebuje również białek, tłuszczy i węglowodanów, by prawidłowo funkcjonować.

Swoją dietę wspomóż lekką aktywnością fizyczną, na przykład na basenie 2-3 razy w tygodniu. Po każdej takiej aktywności warto spędzić pewien czas w saunie. Sauna to doskonały sposób na oczyszczenie organizmu. Oprócz zielonej herbaty warto też pić zioła, które oczyszczają organizm z toksyn i poprawiają przemianę materii.

Ostropest plamisty wspomaga pracę wątroby, pokrzywa oczyszcza układ pokarmowy, a czystek działa przeciwzapalnie i detoksykacyjnie. Zioła są bardzo cennym elementem diet oczyszczających. Ich codzienne stosowanie powinno być naszą rutyną, ponieważ regulują pracę niemal wszystkich układów w organizmie człowieka. Rozpoczęcie zdrowego stylu życia powinno się więc zacząć od oczyszczenia organizmu – z czasem można sobie narzucić większy rygor dotyczący diety lub ćwiczeń.

Komentarze

  1. Ten związek został naukowo udowodniony, że łagodzi
    układ nerwowy, pomaga w bólu i łagodzi stany zapalne; działa na
    układ endokannabinoidowy
    organizmu i może leczyć lęk i depresję.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *