Sok pomidorowy

Sok pomidorowy – skuteczność soku pomidorowego w odchudzaniu

Sok pomidorowy – na temat utraty wagi wciąż prowadzone są liczne testy i badania. Wciąż poszukuje się skutecznego sposobu na walkę z otyłością oraz nadwagą w społeczeństwie. Różne metody dają różne efekty i póki co wiadomo, że wszystko zależy od indywidualnych uwarunkowań pacjenta

Skuteczność soku pomidorowego

Najnowsze testy przeprowadzone przez naukowców Uniwersytetu w Tajwanie pozwoliły odkryć uniwersalny przepis, dzięki któremu każdy zrzuci przynajmniej kilka kilogramów.

Badania prowadzone były na kobietach, które różniły się między sobą wagą, wiekiem oraz pochodzeniem. Podczas 60 dniowego okresu testów otrzymywały każdego dnia jedną szklankę świeżego soku pomidorowego. Po dwóch miesiącach okazało się, że większość kobiet straciła kilka kilogramów.

„Badane kobiety nie zmieniły swoich nawyków żywieniowych ani ćwiczeń, a zaledwie w ciągu kilku dni wyniki były widoczne” – twierdzą naukowcy.

Przed i po eksperymencie pobrano kobietom krew i poddano próbki do badań, aby sprawdzić poziom cholesterolu.

„Zauważono znacznie obniżony poziom cholesterolu, ale likopen był zwiększony – jest to przeciwutleniacz z pomidorów, który ma ogromny wpływ na zdrowie” – twierdzą.

Udowodniono też, że sok pomidorowy to nie tylko sposób na walkę z nadmiernymi kilogramami. Naukowcy sądzą, że jego właściwości mogą wpływać również na walkę z innymi chorobami, w tym chorób układu sercowo-naczyniowego. Sok skutecznie eliminuje też ryzyko zachorowania na raka, wspomaga trawienie, zapobiega chorobom pęcherza moczowego, wątroby i trzustki, poprawia krążenie krwi, łagodzi przebieg reumatyzmu i zwalcza uporczywy kaszel.

Oprócz długiej listy korzyści zdrowotnych, sok pomidorowy może pomóc w uzyskaniu gładkiej i błyszczącej skóry.

Pomidory, jako warzywa, bogate są w szereg składników odżywczych: wapń, potas, węglowodany, proteiny oraz witaminę C. Są skuteczne w walce ze skurczami mięśni pojawiającymi się po intensywnych treningach.

Podczas stosowania pomidorów w swojej diecie należy upewnić się, że są one ekologiczne i nie pryskane.

Poniżej znajdziesz przepis na sok pomidorowy, który stosowany był przez badaczy w czasie opisywanego wcześniej eksperymentu

Składniki:

  • 6 kg pomidorów
  • 2 łyżki stołowe soli
  • 6 łyżeczek cukru.

Najpierw umyj pomidory i postaw je na ogniu. Dodaj cukier i sól i wciąż gotuj na małym ogniu. Poczekaj aż mieszanina zacznie wrzeć i kontynuuj mieszanie przez 10 kolejnych minut. Odłóż na bok i poczekaj aż przestygnie. Przelej do słoika ze szczelną pokrywką i każdego dnia spożywaj jedną szklankę dziennie.

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *