Domowy sposób na rozstępy

Domowy sposób na rozstępy – jak pozbyć się rozstępów w domu, porady

Domowy sposób na rozstępy – bywają bardzo nieatrakcyjne i raczej nikt nie chce ich mieć na swoim ciele. Jest to szczególnie przykra dolegliwość dla kobiet, które borykają się z nimi na przykład po porodzie. Wiele z nich poddaje się i stara się jakoś pogodzić ze swoim stanem uważając, że nie ma już ratunku a okazuje się, że jest.

Ciąża to nie jedyny czynnik, który może wpływać na pojawienie się rozstępów. Te skórne zmiany zauważalne są także u osób, które szybko tracą na masie. Jedno jest pewne – rozstępy są trudne do wyleczenia, ale nie jest to niemożliwe co dziś chcemy Wam udowodnić!

Domowy sposób na rozstępy

Problem zwykle lokalizuje się w okolicach brzucha, ramion, ud oraz pośladków. W każdym przypadku są nieestetyczne. Ludzie, którzy się z nimi zmagają doskonale zdają sobie sprawę z tego, że jest to praktycznie niemożliwe a specjalistyczne metody ich eliminacji są niezwykle kosztowne. Jak zwykle udowadniamy, że najprostsze rozwiązania zwykle bywają najskuteczniejsze i nie inaczej jest w tym przypadku. Zajrzyjcie do swojej kuchni a szybko przekonacie się, że macie w domu wszystko co potrzebne, aby na dobre zażegnać ten nieatrakcyjny kłopot.

Biały cukier

Mówi się, że jest to biała, spożywcza śmierć, ale warto czasem docenić również jego dobre aspekty działania. Substancje zawarte w małych granulkach pozwolą skórze wrócić do formy w krótkim czasie. Wystarczy tylko zmieszać go z odpowiednimi składnikami – sokiem z cytryny i olejkiem migdałowym i poczekać aż się rozpuści. Każdego dnia tę mieszaninę wcieramy w ciało i pozostawiamy na około dziesięć minut przed kąpielą. Już po kilku tygodniach można zauważyć, że rozstępy zaczynają znikać.

Oliwa z oliwek

Jest to produkt niezwykle bogaty w witaminy z grupy A, D oraz E. Zawierają się w niej wszystkie niezbędne składniki odżywcze oraz przeciwutleniacze odżywiające skórę. Jak ją zastosować? Wystarczy odrobinę ją podgrzać i ciepłą zastosować na rozstępy. Kuracja powinna trwać przez około miesiąc a codzienny masaż powinien wynosić około pół godziny. Pozwoli do zwiększyć przepływ krwi a w rezultacie zmniejszyć widoczność rozstępów. Jeśli chcesz zauważyć efekty jeszcze szybciej wymieszaj oliwę z octem i wodą i użyj tej mieszanki jako krem stosowany na noc bezpośrednio na rozstępy.

Domowy sposób na rozstępy – sok ziemniaczany

W ziemniakach można znaleźć mnóstwo minerałów i licznych składników odżywczych, które są niezbędne dla rozwoju i naprawy komórek skóry. Najlepszym sposobem na wykorzystanie ziemniaka jest pokrojenie go w cienkie plastry i ugotowanie. W ten sposób uzyskamy skrobię ziemniaczaną. Jeśli jednak ten sposób nie przypadł ci do gustu możesz pocierać rozstępy ziemniakami przez około dziesięć minut dziennie upewniając się, że sok znajduje się na całej powierzchni skóry dotkniętej rozstępami.

Ważne jest to, aby sok wysechł zanim go zmyjemy. Skrobię ziemniaczaną stosujemy na rozstępach w formie maski, którą pozostawiamy na godzinę. Następnie zmywamy letnią wodą. Rozstępy za każdym razem będą coraz mniej widoczne.

Oprócz wyżej wymienionych środków musisz również pamiętać o tym, aby pić dużo wody (organizm musi być nawodniony). Spróbuj zmienić też swoje nawyki żywieniowe na zdrowsze, zacznij jeść z umiarem i oddaj się jakiejkolwiek aktywności fizycznej. Teraz już wiesz jak możesz usunąć przykre rozstępy na swoim ciele domowymi sposobami!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *