Domowe sposoby na rwę kulszową

Domowe sposoby na rwę kulszową. Wypróbuj a efekty Cię zaskoczą!

Domowe sposoby na rwę kulszową – rwa kulszowa to termin opisujący ból zlokalizowany w tylnej, biodrowej i zewnętrznej stronie nóg. Powoduje go nadmierny ucisk na nerw kulszowy. Na początku odczuwane jest drętwienie i mrowienie. Później pojawia się bardzo dotkliwy ból nie pozwalający na normalne funkcjonowanie. Promieniuje on od dolnej części kręgosłupa, aż do nóg.

Naturalne, domowe sposoby na rwę kulszową

Rwa kulszowa może być spowodowana również przepukliną na dysku kręgosłupa. Występuje to po urazach lub w wyniku chorób zwyrodnieniowych. Istnieje wiele sposobów, aby skutecznie walczyć z tą dolegliwością. Większość z nich pozwala jednak chwilowo zniwelować ból. Ponadto komercyjne środki zaradcze powodują liczne skutki uboczne, dlatego znacznie lepszym rozwiązaniem może okazać się medycyna alternatywna. Ból, dzięki naszej terapii ustępuje po kilku tygodniach. Wystarczy w czasie kuracji dużo odpoczywać i stosować się do wskazówek.

Gorące lub zimne kompresy

Pomagają zmniejszyć odczuwalność towarzyszącego bólu. Ciepło zmniejsza stan zapalny oraz rozluźnia mięśnie powodujące dolegliwości. Zimno z kolei zmniejsza obrzęk wokół nerwu a w efekcie powoduje niwelację przykrych odczuć. W przypadku gorących kompresów wystarczy ręcznik zamoczony w wodzie. W przypadku zimnych z kolei można okładać się mrożonkami lub lodem.

Arnika

Maść arnikową stosuj za każdym razem kiedy znów odczujesz atak silnego bólu.

Kora wierzby

Jest skuteczna w leczeniu długotrwałych stanów bólowych. W jej składzie znaleźć można fenolowe glikozydy z allicyną, które zapewniają działanie przeciwzapalne i przeciwbólowe.

Wystarczy dodać 50g kory do litra wody i pozostawić na noc. Następnego dnia przelać mieszankę do szklanego pojemnika i spożywać trzy filiżanki dziennie.

Kurkuma

Kurkuma ma silne działanie przeciwzapalne i dlatego właśnie jest doskonała w leczeniu rwy kulszowej. Znajdująca się w niej substancja aktywna zmniejsza ból oraz stan zapalny. Wystarczy dodać 1 łyżeczkę kurkumy na 1 szklankę mleka. Można dodać również odrobinę cynamonu i całą mieszankę posłodzić miodem do smaku. Spożywać dwa razy dziennie aż do odczucia wyraźnej poprawy. Uwaga! Osoby zażywające leki rozrzedzające krew lub leki cukrzycowe nie powinny stosować kurkumy. Podobnie jak osoby cierpiące z powodu kamieni żółciowych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *