Domowy sposób leczenia żylaków

Domowy sposób leczenia żylaków – skuteczna metoda na żylaki

Domowy sposób leczenia żylaków – żylaki zwykle mają podłoże genetyczne. Jeżeli podobne schorzenia występowały już wcześniej w rodzinie należy obserwować swoje ciało ze wzmożoną czujnością. Przejęcie choroby nie jest regułą, ale ryzyko zachorowania jest znacznie wyższe. Zazwyczaj pierwsze oznaki żylaków pojawiają się przed trzydziestką a jeśli nie są leczone to ich przebieg zaostrza się z biegiem czasu. Mężczyźni borykają się z nimi rzadziej niż kobiety, ale również u nich mogą się pojawić.

Istnieje wiele czynników, które przyczyniają się do wystąpienia żylaków:

Dobrą wiadomością jest to, że istnieje naturalne i skuteczne rozwiązanie przeciwdziałające czynnikom powodującym żylaki. Mieszanka aloesu, marchwi i octu jabłkowego może zdziałać cuda. Pokażemy Ci, jak przygotować ten niesamowity środek.

Oto, czego potrzebujesz:

  • pół filiżanki marchewki
  • pół filiżanki miąższu aloesu
  • ocet jabłkowy

Przygotowanie

Posiekaną marchew i aloes umieścić w mikserze i mieszać aż do uzyskania jednolitej masy. W między czasie dodawać po trochę octu jabłkowego. Ostateczna konsystencja powinna być kremowa. Po przygotowaniu mikstury umieść ją w małym pojemniku.

Domowy sposób leczenia żylaków – jak stosować?

Nałożyć mieszankę na żylaki i pozostawić na pół godziny. Spłukać zimną wodą i powtarzać proces aż do poczucia poprawy. Po kilku tygodniach żylaki powinny zacząć znikać. Możesz również spróbować masażu stóp i nóg, ale nigdy bezpośrednio na obszarach z żylakami. Zacznij od stóp i stopniowo przesuwaj się do bioder, bez stosowania zbyt dużego nacisku. Do masażu doskonale sprawdzi się olejek cytrynowy, który pomaga zmniejszyć retencję płynów i poprawia krążenie. Olejek jałowcowy jest kolejnym doskonałym rozwiązaniem. Aby uzyskać najlepsze rezultaty, należy utrzymywać nogi uniesione pod kątem 45 stopni, podczas wykonywania masażu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *