obrzmiały brzuch

Obrzmiały brzuch – jak pozbyć się obrzmiałego brzucha, płaski brzuch

Obrzmiały brzuch – Spuszony, obrzmiały brzuch nie tylko wygląda nieestetycznie, ale przede wszystkim sprawia również dyskomfort. Jest kilka rzeczy, które przyczyniają się do tego stanu. Zwykle są to pokarmy, które zatrzymują wodę w organizmie i spowalniają proces trawienia.

Ze wzdęciami brzucha można jednak skutecznie sobie radzić. Wystarczy tylko poznać właściwości witaminy, która niweluje to przykre uczucie spuszenia. Mowa tu o kompleksie witaminy B, która jest korzystna dla pracy całego organizmu i można znaleźć go w licznych składnikach odżywczych, bez konieczności przeprowadzania kosztownej suplementacji.

Witamina B6 na obrzmiały brzuch

Usuwa nadmiar wody z organizmu. Wielokrotne badania wykazały, że aż 90% pacjentów im poddanych wykazało znaczące niedobory tej witaminy w organizmie. Wynika to z nowoczesnego stylu życia oraz nieprawidłowych nawyków żywieniowych.

Witamina B6 poprawia również pracę układu immunologicznego, zwalcza bakterie i wirusy a więc jest korzystna dla wszystkich a w szczególności dla osób starszych, chorych na serce i kobiet w ciąży.

Najlepsze źródła witaminy B6:

mięso drobiowe i ryby

zboża

szpinak

rośliny strączkowe.

Tiamina

Ma kluczowe znaczenie w prawidłowym rozkładzie węglowodanów w organizmie. Zamienia przyswajane pożywienie w niezbędną do prawidłowego funkcjonowania organizmu energię. Ponadto poprawia wydolność pracy serca, przyspiesza trawienie a przez to neutralizuje gazy, wzdęcia, zaparcia i ciągłe uczucie głodu.

Najlepsze źródła tiaminy (witaminy B1):

zielone warzywa liściaste

pieczywo pełnoziarniste

parzone drożdże

rośliny strączkowe.

Witamina B12

Niedobór witaminy B12 może powodować liczne stany zapalne w okolicach brzucha, zakłóca to również równowagę korzystnych bakterii w jelicie cienkim prowadząc do niestrawności oraz powolnego metabolizmu.

Najlepsze źródła witaminy B12:

owoce morza

mleko, sery, jajka

drób i wołowina

kwaśne warzywa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *